Přepákování kyvné vidlice - ložisko a gufero

Vo cem? Vo čemkoliv, připomínky, podněty..

Moderátoři: Malý Venoušek, Fox13

Odpovědět
houba
Začínám

Přepákování kyvné vidlice - ložisko a gufero

Příspěvek od houba »

Čau chlapi,

Dělám částečnou repasi centrálního tlumiče a při snaze vyndat staré gufero z přepákování kyvné vidlice jsem urval okrajovou část ložiska, viz obrázek.

Muj dotaz zní, zda jste někdo tuto část již opravoval. Předpokládám, že budu muset objednat nové ložisko. Víte jak staré ložisko vyndat a nahradit ho novým?
DSC_2069.JPG
DSC_2070.JPG
Předem díky za rady. Nejsem tolik zkušenej a pomalu mi z toho "projektu" už hrabe :drunk

jenik
Site Admin

Re: Přepákování kyvné vidlice - ložisko a gufero

Příspěvek od jenik »

Ja bych radeji ho dal nove - to je 17ka?

Obrázek
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.

houba
Začínám

Příspěvek od houba »

Přesně tak, číslo 17. Otázka je, jak ho nahradit. Jak ho vyndat a dát nové.

Hrosiiik
Už něco vím

Příspěvek od Hrosiiik »

Ahoj, zima je dlouhá co? :D

Máš několik možností jak to vyndat. Bud vzít nějakou tyčku (vyrážeč) a zkusit to vyklepat. De to blbě, musíš opatrně a dát si na čas. Nebo jestli máš ty nebo někdo v tvém okolí lis, tak vylisovat. Ten asi nemáš, tak musíš vymlátit. Buď opatrný, ale moc se s tím neser :devil . Ložisko musíš vymlátit zevnitř směrem ven. Prvně jedno a pak druhé. Ložiska i gufera samozrejmě nová. Podívej se pak do manuálu jak mají být nasazený. a postup nandavání je skoro stejnej, akorát je dobrý přepáčko nahřát a ložiska dát přes noc do mrazáku a postupovat rychle při naklepávání zpět. Hlavně ho tam naklepat rovně. Buď třeba ořechem z goly ideálního přůměru nebo tím starým ložiskem.

Jestli si na to netroufáš, tak to odvez do servisu, ale zrovna v tomhle případě to chce hlavně velké kladivo. :cool

Ještě mi prosím prozraď co to je částečná repase zadního tlumiče?
Praha

houba
Začínám

Příspěvek od houba »

Díky.
Nechal jsem repasovat u Berana z Dřevíče u Hronov. Na me bylo vyměnit gufera a dát celé zpět. A dopadlo to takto. 😀

Odpovědět