Jede jen na jeden válec

Vo cem? Vo čemkoliv, připomínky, podněty..

Moderátoři: Malý Venoušek, Fox13

Radim750
Začínám

Jede jen na jeden válec

Příspěvek od Radim750 »

Ahoj Kluci.
Děkuji Jeňíkovi za přijetí a zároveň prosím o radu.
Koupil jsem krásnou,zachovalou 750 SP z Rakouska.
Motorka je opravdu v krásném stavu,vše originál,terén to nevidělo.
Teď k problému:
Motorka chytne okamžitě ale jen na levý válec.Prvně jsem si nebyl jistý ale svod z levého válce je okamžitě horký a pravý se tak nějak pomalu nahřívá a po odpojení svíčky z levého,motoka chcípne,po odpojení pravého se nic neděje,navíc výkon motorky odhaduju tak 20kw tím že levý tahá pravého :) a zvuk jako u mé předešlé jednoválcové xtz 660 Tenere.
Po vyndání původních svíček byla na levém klasicky opálená a z pravého jako nová.
Co jsem udělal a na co jsem přišel:
Proběhla ze startu výměna svíček a fajek-jiskru hází. Repas palivových kohoutů-špatné těsnění a protékaly.Rozebral jsem karbenátky-na pohled vše čisté,trysky průchozí-měl jsem je venku,Membrány jsou nepoškozené,nové příruby-byly zvenku popraskané.
Palivo tam zřejmě jde-svíčka je mokrá a v místě kde ústí svod z toho válce je to mokré tudíž jsem dospěl k názoru že se tam benzín tlačí ale nechytne.
Benzín jsem hned po dovozu vypustil a napustil 10L. nového. Při vypuštění plovákové komory benzín vytéká.

Po laborování se mi včera v garáži zdálo že se přidal na chvíli i pravý podle zvuku ale i tak není ten svod tak horký jako u levého,prostě na levý nemůžu ani sáhnout aniž bych se nespálil a na pravém udržím ruku tak 3-4 vteřiny a spálím se až potom... :) :)
Už mi zbývá poslední věc která mě napadá a to ta,že hadičku z čerpadla přehodím na levý funkční válec a pravý zaslepím tou origo záslepkou která je nyní na levém,jestli třeba není vadná nějaká membrána v čerpadle a bere tomu pravému tlak a nenaskočí ????
A zeptám se, jdou nějak proměřit cívky? Koukal jsem na ní a vypadá to že je tam jedna pro obě fajky která se rozdvojuje ke každé svíčce kablem, je to tak?
Předem díky za každou radu :)
Radim-Frenštát pod Radhoštěm :)
IMG_20191126_132741.jpg
IMG_20191126_141241.jpg
Naposledy upravil(a) Radim750 dne čtv pro 05, 2019 11:39 am, celkem upraveno 1 x.

Hrosiiik
Už něco vím

Re: Jede jen na jeden válec

Příspěvek od Hrosiiik »

Ahoj, tenere mam chvilku ale co sem zjistil, tak cerpadlo je jen jedno. Jedna hadicka je od nadrze, druha do karburatoru ktera se az v karburatoru rozdeluje pro pravy a levy karburator a ta treti mala hadicka je podtlak. Ten pohani to cerpadlo, takze kdyz to prehodis, tak se prakticky nic nestane, protoze i kdyz nepali, tak podtlak tam je.

Ja zjistil ze mi nastartovala taky jen na jeden valec ale druhej se chytne velmi rychle, tak sem zvedavej co poradi zkusenejsi 😏

Jeste je teda otazka kdyz si mel rozebrane karburatory, jestli si je opravdu omrknul poradne a pripadne vymenit tensneni. Ja musel menit gumicky protoze uz byly vymackane. I ty priruby sem mel taky popraskane. Pak taky kouknout na ty gumove membrany jestli nemaji prasklinu.
Praha

Radus88
Dobrovolný přispěvatel 2020
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radus88 »

měl jsem něco podobného, přisávalo mi to falešný vzduch z jednoho zaslepení. Po opravě chytla okamžitě na dva. Odpo ti to vyfotím. Kdyžtak mi napiš na whatsapp pošlu ti to tam 725298155

Hrosiiik
Už něco vím

Příspěvek od Hrosiiik »

Muzu ti taky napsat? Taky me to zajima.
Praha

Radus88
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radus88 »

Hrosiiik píše:
čtv pro 05, 2019 11:36 am
Muzu ti taky napsat? Taky me to zajima.
jasný

Radim750
Začínám

Příspěvek od Radim750 »

Díval jsem se jen na ty membrány a ty vypadaly v pořádku.
Dále trysky a ty jsou průchozí a celkově to bylo čisté.
Těsnění jsem podrobněji nezkoumal.
IMG_20191129_172937.jpg
IMG_20191128_070118.jpg
IMG_20191128_065854.jpg

Radim750
Začínám

Příspěvek od Radim750 »

Radus88 píše:
čtv pro 05, 2019 11:29 am
měl jsem něco podobného, přisávalo mi to falešný vzduch z jednoho zaslepení. Po opravě chytla okamžitě na dva. Odpo ti to vyfotím. Kdyžtak mi napiš na whatsapp pošlu ti to tam 725298155
Tak jsem to kontroloval.Záslepka na levém válci je v pořádku.
Zkoušel jsem prohodit záslepku z levého na pravý společně s hadičkou čerpadla ale bez výsledku. Chytnul jen levý. :sweat

Hrosiiik
Už něco vím

Příspěvek od Hrosiiik »

Já bych hledal problém v karburaci. Totáč rozborka sborka a zkontrolovat jestli trysky a nastavení sedí dle tovarních hodnot. Takových těch ladičů co ví p**u a přehazujou trysky jak profíci je spousta. No a kdyby nic, tak bych ještě mrknul na vůle ventilů, jestli to vůbec pracuje tak jak má.
Praha

Radim750
Začínám

Příspěvek od Radim750 »

Hrosiiik píše:
čtv pro 05, 2019 2:02 pm
Já bych hledal problém v karburaci. Totáč rozborka sborka a zkontrolovat jestli trysky a nastavení sedí dle tovarních hodnot. Takových těch ladičů co ví p**u a přehazujou trysky jak profíci je spousta. No a kdyby nic, tak bych ještě mrknul na vůle ventilů, jestli to vůbec pracuje tak jak má.
Ty trysky jsou originálních rozměrů,kontroloval jsem to a navíc motorka je opravdu netknutá takže myslím že jí žádný kutil nebo domácí ladič nevlastnil.
Ale ty ventily mě taky napadly,mrknu na to!

Bobson
Už něco vím
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobson »

Já jsem měl stejný problém a byla přilepená membrána od sytiče na boku, takže tam šel pořád benzín a prostě se to uchcalo. Pokud delší dobu stala, mohl by to být stejný problém.

Radim750
Začínám

Příspěvek od Radim750 »

Bobson píše:
čtv pro 05, 2019 3:08 pm
Já jsem měl stejný problém a byla přilepená membrána od sytiče na boku, takže tam šel pořád benzín a prostě se to uchcalo. Pokud delší dobu stala, mohl by to být stejný problém.
Myslíš ty malé membrány co jsou z boku pod těma žlutýma plastovýma záslepkama? Ty jsem kontroloval- vypadají v pořádku a funkčně..

Bobson
Už něco vím
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobson »

Myslíš ty malé membrány co jsou z boku pod těma žlutýma plastovýma záslepkama? Ty jsem kontroloval- vypadají v pořádku a funkčně..
[/quote]

Jo to bude asi ono.
Tak ještě zkus prohodit faje, mělo by být jedno jestli dáš levou do prava a naopak, nebo nový svíce, nemusí pod tlakem davat

Radim750
Začínám

Příspěvek od Radim750 »

Právě že svíce jsem dával nové jako první-NGK,i faje. Kabely od cívky jsem dnes zkoušel prohodit ale bez výsledku,pravý pořád nejede.
Myslíte, že by to mohlo být těmi ventily?
Dneska jsem to zkoušel ještě projet a chytla okamžitě. Jede to plynule bez žádného cukání,střílení atd.. Jen to prostě netáhne

Hrosiiik
Už něco vím

Příspěvek od Hrosiiik »

Tak co sem se docetl tak tahle motorka se moc nekamosi s NGK. Prej se jednou ulejou a je po ni.
Praha

Radus88
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radus88 »

Hrosiiik píše:
čtv pro 05, 2019 9:21 pm
Tak co sem se docetl tak tahle motorka se moc nekamosi s NGK. Prej se jednou ulejou a je po ni.
Presne ja mel iridiove za 600 a zy chvili bylo po nich. Tak pouzivam brisk

Odpovědět