Centrální stojan XTZ 750

Vo cem? Vo čemkoliv, připomínky, podněty..

Moderátoři: Malý Venoušek, Fox13

Bottler
Už něco vím

Re: Centrální stojan XTZ 750

Příspěvek od Bottler »

Jeníku, posílal jsem to i tobě. Možná by to chtělo nějak překreslit a dát tomu nějakou formu. Je to mnou rozkreslený pouze rukou. Kdyby se toho někdo ujal, pošlu podklady.
Pepíno
Dobrovolný přispěvatel 2020

Příspěvek od Pepíno »

Tak to pošli a já to zkusím dát v práci klukům na konstrukci ať to překreslí
Bottler
Už něco vím

Příspěvek od Bottler »

Pepíno, máš to na mailu... Tak když se ti to nějak povede překreslit, tak to pošli Jeníkov ať to hodí sem na stránky. Díky.
Pepíno

Příspěvek od Pepíno »

OK.Díky.Zítra jim to dám a uvidím jak se s tím poperou
jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik »

super, prekresleni by se hodilo - btw. ja nic nedostal
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
Bottler
Už něco vím

Příspěvek od Bottler »

19.12.2018 jsem ti to posílal, ale to je jedno, teď se to snad dá dokupy.
Gunsmith
Začínám

Příspěvek od Gunsmith »

Ahojte,jsem tu novy,jeste se poradne neorientuju v tomto foru,byl jsem zvykly na jawamanii.
Mohl bych take poprosit rozkres toho hlavniho stojanu?
Diky Stana
s.smolka@centrum.cz
jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik »

Diky Bottlerovi, zatim hazim jeho email, jinak az budete to mit technicky zkreslene, dejte vedet.

Ještě na tom nákresu chybí dvě výztuhy "nožek", ale je to vidět na fotkách originálního stojanu, kde mají být. Je bohužel potřeba soustružník, aby vytočil pár dílů. Zbytek určitých dílů (patky, trubička na uchycení k "očkám" podvozku) je potřeba dovařit namontované na motorce, rumuni na to mají přípravky, já si s tím hrál, ale jde to. Trubku na stojan jsem použil bezešvou 22x2,6mm z www.kondor.cz, tam jsem nakoupil i zbytek materiálu. Jinak materiál mě vyšel na cca 300,- Kč, takže skoro zadarmo. Pružinu jsem zkoušel z kování k posteli, ale je bohužel slabá, tak jsem to dotáhnul na fest, stojan jde "sklopit" ztuha, ale zase narozdíl od originálu nepropružuje při jízdě v těžším terénu. Jinak se tím dost sníží světlost břicha motorky a při přejíždění klád se to může šprajcnout. V Rumunsku jsem za to chytil jen jednou o drn, ale to fungovalo jako pluh, takže se nic nestalo :)

Obrázek
Obrázek
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
Gunsmith
Začínám

Příspěvek od Gunsmith »

Kdyz to bude na nejakem technickem vykrese,kde se nebudou spolu prat jednotky ( cm a mm),tak bych mohl pokud bude zajem ty valive veci udelat. Mam doma soustruh,tak by nebyl problem. Stana
Bottler
Už něco vím

Příspěvek od Bottler »

Jeto všechno v mm, tak když to někdo překreslí podle tohohle, tak by to mělo být v pořádku. Ještě kdo by chtěl, tak mu dopošlu fotky toho centrálu v raálu, jelikož takhle podle obrázku si to lze špatně představit, jak je udělaný ten vršek s válečky.
jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik »

@Pepíno - mas to zkreslene?
admin
Gunsmith
Začínám

Příspěvek od Gunsmith »

Omlouvam se,ted jsem si to zvetsil,pravy horni valecek neni delka 9 jak jsem spatne videl (na mobilu) ale 40. Beru zpet. Jinak stale plati,soustruznicke prace za hubicku. Stana
Hrosiiik
Už něco vím

Příspěvek od Hrosiiik »

Bottler píše: pon úno 17, 2020 9:12 pm Jeto všechno v mm, tak když to někdo překreslí podle tohohle, tak by to mělo být v pořádku. Ještě kdo by chtěl, tak mu dopošlu fotky toho centrálu v raálu, jelikož takhle podle obrázku si to lze špatně představit, jak je udělaný ten vršek s válečky.
Tak to pošli. ne do mailu, ale sem rovnou. :yes
Praha
Pepíno

Příspěvek od Pepíno »

Čau kluci,omlouvám se,teď jsem byl celkem dlouho pryč.Zítra zjistím jak to vypadá a dám vědět
Bottler
Už něco vím

Příspěvek od Bottler »

Tady jsou když tak fotky, ať to nemusím rozesílat každému zvlášť. https://bottler.rajce.idnes.cz/Central_XTZ/
Odpovědět