Nakrcnik?

Vo cem? Vo čemkoliv, připomínky, podněty..

Moderátoři: Malý Venoušek, Fox13

Odpovědět
jenik
Site Admin
Příspěvky: 7488
Registrován: stř led 31, 2007 8:19 am
Bydliště: Praha humna

Nakrcnik?

Příspěvek od jenik »

Po zkusenostech z Maroka a par vyjizdek co jsme tu meli uvazuji o nakrcniku, ktery bych nosil prave na takove akce.

Pouziva ho nekdo? Jak hodne je dulezity?
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
Uživatelský avatar
shantis
Dobrovolný přispěvatel 2022
Dobrovolný přispěvatel 2022
Příspěvky: 2397
Registrován: sob lis 15, 2008 6:18 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakrcnik?

Příspěvek od shantis »

Čau Jendo,
motonákrčník jako takovej nemám, ale když je chladnějc, používam kuklu z Lidlu za 150,- peněz. Mám jí asi dvě sezony a zatim dobrý. (Daj se pod ní dobře schovat sluchátka a můžeš za jízdy poslouchat trash :dance )

Použít lze i obyčejnej šátek, ale neni to taková hitparáda co se týká ochraně před povětrností, je to spíš o stylu :cool (Jak furt kroutim hlavou a čumim okolo sebe, šátek vyleze ven z pod límce bundy a táhne na krk.)

Co ale nejčastějc používam, když je teplo, je multifunkční šátek (někdy tomu říkaj "tunel") - obyčejnej bavlněnej nákrčníko-čepico-čelenko-cokoliv... Má mnoho použítí :)
s.
Obrázek
jenik
Site Admin
Příspěvky: 7488
Registrován: stř led 31, 2007 8:19 am
Bydliště: Praha humna

Re: Nakrcnik?

Příspěvek od jenik »

Diky, ale myslel jsem nakrcnik jako chranic, jako napr. https://www.mxparts.sk/moto-kros/Nakrcn ... -d1938.htm

Obrázek
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
Uživatelský avatar
venca
Začínám
Příspěvky: 48
Registrován: pon dub 03, 2017 1:55 pm

Re: Nakrcnik?

Příspěvek od venca »

Ahoj Jendo,
ten chránič co je na obrázku je na motokros ale určitě se dá použít i na enduro.Jde o to aby při pádu na hlavu jsi si nepoškodil páteř tím že se ti krk ohne víc než je dobré. Problém většiny chráničů je v tom že tě omezují v pohybu a stejně to je i u tohoto.Navíc bych tě chtěl upozornit i na to že je dobré sladit chránič krku s chráničem hrudi-zasouvají se do sebe.
Já na velké motorce nepoužívám nic,na lehké toto http://jsproject.sk/jsprojectgui/pictur ... 35_big.jpg
Když jsem ho neměl tak jsem si při jednom letu zlomil klíční kost.......myslím že helmou.
jenik
Site Admin
Příspěvky: 7488
Registrován: stř led 31, 2007 8:19 am
Bydliště: Praha humna

Re: Nakrcnik?

Příspěvek od jenik »

Diky Venco, take jsme si zlomil klicni kost pri ceste na jeden nas srazik, nakrcnik sice nepomuze na klicni kost, ale pomuze na krk. Chranic hrudi nemam.

Takze ma smysl si neco takoveho kupovat a brat na vyjizdky na polnacky?
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
Uživatelský avatar
Flash
Všeználek
Příspěvky: 1162
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:50 am
Bydliště: Žamberk

Re: Nakrcnik?

Příspěvek od Flash »

jendo já to mám už asi 6 let doma koupené. použil jsem to asi 7x.omezuje to dost v pohybu než si na to zvykneš tak to trvá. chtělo by to každopádně zkoušet s helmou, mám víc helem a u jedné doslova ten chránič vadí
malá frekvence použití u mne ale je, že na malé motorce jedu v posledních letech 1 za rok. na velkou nepoužívám

všeobecně: každý chránič má smysl, zhorší se Ti ale komfort
If you see the flash, it's already too late ! :-D
pocspet
Začínám
Příspěvky: 16
Registrován: pon pro 19, 2016 4:29 pm

Re: Nakrcnik?

Příspěvek od pocspet »

Ja používam tento: https://www.leatt.com/shop/moto/neck-br ... -5-55.html

Váhu má minimálnu a je pohodlný. Používam ho vždy, keď idem offroad. Treba si naňho trocha zvykať, ale je to v pohode.
jenik
Site Admin
Příspěvky: 7488
Registrován: stř led 31, 2007 8:19 am
Bydliště: Praha humna

Re: Nakrcnik?

Příspěvek od jenik »

nejlepe si to vyzkouset, neni nekdo z Prahy nebo okoli kdo by ho mohl na chvilku pujcit?

@pocspet - ten tvuj je docela dost drahej... ale asi bude dobrej
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
bafoon
Začínám
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 09, 2017 8:38 pm

Re: Nakrcnik?

Příspěvek od bafoon »

Vozím tento http://shop.razzo.cz/chranice-leatt/chr ... tor-black/ a časem bych rád dokoupil i límec http://shop.razzo.cz/chranice-leatt/chr ... der=aprice (konkrétní vybraný nemám, ale je dobré kombinovat jednoho výrobce, jak bylo řečeno)
timomas
Zlepšuju se
Příspěvky: 264
Registrován: úte kvě 21, 2013 1:30 pm
Bydliště: němčany 107

Re: Nakrcnik?

Příspěvek od timomas »

Odpovědět