regulator nebo alternator?

Když nevím jak se s něčím poprat nebo něco scháním
vlachyc
Začínám

regulator nebo alternator?

Příspěvek od vlachyc » čtv čer 17, 2010 11:35 am

Zdravim Tenerkare:) nedobíjí mi baterka a je to bud altik nebo regulator (kterej nevim kde je) nebyl by nekdo schopny to promerit nebo ochoten na zkouzku vymenit regul. a tim vyloucit jedno nebo druhe? jsem z Prahy 3 Žižkov, ale neni problem nekam dorazit, a jestli tam nekdy za zvetla protoze nesvítim . . . Předem moc dík za rady..

jenik
Site Admin

Re: regulator nebo alternator?

Příspěvek od jenik » čtv čer 17, 2010 1:18 pm

Cus, koukal jsi na hlavni stranku? Jsou tam odkazy s popisem jak zjistit kde je problem :)
http://www.supertenere.cz/index.php?opt ... &Itemid=55
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.

Vejr
Vím čím dál tím víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vejr » čtv čer 17, 2010 2:44 pm

jestli s ní doskáčeš do Modřan tak se ti po neděli na to kouknu, budu tam ale až v pondělí od 11 do 16h další dny od 7, ale zavolej, občas musím z firmy pryč 602884590

vlachyc
Začínám

Příspěvek od vlachyc » čtv čer 17, 2010 3:58 pm

tak koukal sem na tu prvni stranu a prijde mi ze tam spis popis toho jak tomu predchazet..? jeste proctu dukladneji . meril sem baterku moto nenastartovane- 11,50... 4 minutky po startu 11,40 a po plynulem pridani plynu 11,39 a po chvilce 11,38.... 37
potreboval bych zmerit kde je problem jestli altik nebo prave regulator...

A pro Vejra.. - jestli tak tam rad doskacu :) docela by se mi to hodilo v utery .. urcite predem zavolam aby sme se dohodli :)

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik » čtv čer 17, 2010 4:38 pm

Tak jeste zmer altik, ten ale vetsinou neodchazi. Mne se zda ze to maji hezky popsano
http://motoride.sk/?ID=418
http://www.ignitech.cz/czech/rch25z/mer ... natoru.doc
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.

vlachyc
Začínám

Příspěvek od vlachyc » čtv čer 17, 2010 8:04 pm

tak ja byl jinde :) a domluvil bych se s Vejrem at na to koukne odbornik :) moc diky za rady

Vejr
Vím čím dál tím víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vejr » stř čer 23, 2010 10:32 am

!!!!! zejtra musím z firmy odjet okolo 12tý tak doraž opravdu po ránu, ať to v klidu stihnem, přinejhorším cinkni !!!!!

vlachyc
Začínám

Příspěvek od vlachyc » sob čer 26, 2010 10:47 am

Taak :) dostal sem se k netu az ted a musim rict ze svetla sviti a odstrikovace nemam :) jeste jednou diky za ochotu a pomoc Vejrovi :)

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik » pon čer 28, 2010 6:39 am

vlachyc píše:Taak :) dostal sem se k netu az ted a musim rict ze svetla sviti a odstrikovace nemam :) jeste jednou diky za ochotu a pomoc Vejrovi :)
takze cim to bylo?
admin

vlachyc
Začínám

Příspěvek od vlachyc » pon čer 28, 2010 6:56 am

Tak ze altik byl v pohode regulator taky funguje ted trosku prebiji ale to muze byt tim ze byla slaba baterky .... jak je na tom zjistim az ji nabiju a zmerim kolik mi to dobiji kdyz bude baterka oka.... problem byl v kabelazi ... spatny kontakty a taky tam byla trosku zapecena spis zpecena (cokolada - nebo podobny spoj :) nevim jak se tomu presne rika :) ) Vejr mi to trosku poupravoval vymenil par dratku a spoju vymenil pojistku :) a funguje je to ... Jeste bych chtel rict ze me nechal se svest na svoji ST a priznam se ze od te doby nad ni docela uvazuju :)

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik » pon čer 28, 2010 7:11 am

vlachyc píše:Tak ze altik byl v pohode regulator taky funguje ted trosku prebiji ale to muze byt tim ze byla slaba baterky .... jak je na tom zjistim az ji nabiju a zmerim kolik mi to dobiji kdyz bude baterka oka.... problem byl v kabelazi ... spatny kontakty a taky tam byla trosku zapecena spis zpecena (cokolada - nebo podobny spoj :) nevim jak se tomu presne rika :) ) Vejr mi to trosku poupravoval vymenil par dratku a spoju vymenil pojistku :) a funguje je to ... Jeste bych chtel rict ze me nechal se svest na svoji ST a priznam se ze od te doby nad ni docela uvazuju :)
na ty speceny kabely DAVEJTE VSICI BACHA!! Bo jinak kdyz se to opravdu spece, tak vyhori altik!
admin

vlachyc
Začínám

Příspěvek od vlachyc » pon čer 28, 2010 7:31 am

tak ted uz snad ne:)

mking
Už něco vím
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mking » sob dub 09, 2011 8:46 pm

Zase mám jednu otázku. Při seřizování vůle ventilů jsem povolil víčko alternátoru abych mohl otáčet klikou a tekl přes něj pořád olej. Je to v pořádku? Mám za to, že tam olej nemá co dělat. :shake
m.king YAMAHA XTZ660 / 1992
Obrázek

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik » ned dub 10, 2011 6:11 am

mking píše:Zase mám jednu otázku. Při seřizování vůle ventilů jsem povolil víčko alternátoru abych mohl otáčet klikou a tekl přes něj pořád olej. Je to v pořádku? Mám za to, že tam olej nemá co dělat. :shake
Myslim si ze tam mas nejak moc oleje?
admin

spritz
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od spritz » ned dub 10, 2011 12:13 pm

Ja ked natocim moto a vysrobujem ten gulaty deklik na altiku, tak mi flusa von olej - niekto tu hovoril, ze to je o.k. - vraj to maze volnobezku starteru. Ale neviem, ci ma odtial olej vytekat pri vypnutom motore...to asi nie.
"Testicula tacta omnia mala fugant..."

Odpovědět