Výměna oleje v kardanu

Základní informace k S12 - SuperTenere XT1200Z

Moderátor: Malý Venoušek

Odpovědět
Cokies
Začínám

Výměna oleje v kardanu

Příspěvek od Cokies » pon led 25, 2016 11:30 am

Zdravím měl bych otázku jak na výměnu oleje v kardanu. Stačí jenom povolit tyto šrouby (viz. modré pole na obrázku níže)

Další otázka k čemu je tento šroub ( viz. červené pole na obrázku níže) - zkoušel jsem ho povolit s myšlenkou že skrz něj budu nalévat nový olej a krytka který tam je vidět, tak mi zůstala v ruce, evidentně je na nějakém čepu ten se samozřejmě ulomil a zbyl tam jenom nějaký komolý kužel - takže otázka co s tím - a co to vlastně je.

Předem děkuji za všechny tipy a rady.
Bez-názvu-2.jpg
Bez-názvu-2.jpg (120.48 KiB) Zobrazeno 5133 x

asumi
Už něco vím

Re: Výměna oleje v kardanu

Příspěvek od asumi » pon led 25, 2016 12:03 pm

Zdravím pane, musíš vyšroubovat šroub v dolní části kardanu. V polovině je šroub, kterým se nalevá 2dcl oleje. Horní zátka je odvětrání. Nová je za 300 kč.

Flash
Všeználek

Příspěvek od Flash » pon led 25, 2016 2:44 pm

jak píše asumi, třeba Ti pomůže vyfocená stránka ze service manuálu. Kdybys manuál neměl, jsem ochoten Ti ho poskytnout v elektronické podobě:

Obrázek
If you see the flash, it's already too late ! :-D

stráša
Začínám

Příspěvek od stráša » pon led 25, 2016 4:11 pm

Ta horní zátka je víčko odvzdušnováku stačí ho svařečkou nejlépe TIG bodnout, prostřední nalévací a dolní vypouštěcí. Dolej tam opravdu 2 dcl. Myslel jsem že prostřední je kontrolní, než to začalo téct tak tam byly 3 dcl. Po čase mě to vyvalilo simering. :cry

Cokies
Začínám

Příspěvek od Cokies » stř led 27, 2016 7:40 am

Díky všem za rady - o víkendu se na to kouknu. Ještě se zeptám, ten odvzdušňovací šroub je normálně šroubovací, není v tom nějaký fígl - jelikož v tam není žádná drážka nevím jakým klíčem na něj jít, chytnu to kleštěmi a akorát tak na něj udělám vrypy.
Flash píše:jak píše asumi, třeba Ti pomůže vyfocená stránka ze service manuálu. Kdybys manuál neměl, jsem ochoten Ti ho poskytnout v elektronické podobě
Trochu jsem hledal a na motorkářích jsem našel servisní manuál v EN tak to mi bude stačit. Doma mám jenom v němčině a s tou nejsem moc kamarád.

asumi
Už něco vím

Příspěvek od asumi » stř led 27, 2016 10:57 am

Zdravím pane,
odvzdušňovák je pouze zátka bez závitu, která se na noc dá do mrazáku a ráno ji lehce vsuneš do otvoru. A nebo ji můžeš natlouct gumou.

rafanvm
Začínám

Příspěvek od rafanvm » stř led 27, 2016 6:06 pm

Ahoj, tu odvětrávací zátku vůbec neřeš. Na žádný motorce jsem ji nikdy neoddělával. Normálně tím spodním šroubem (označen modrým rámečkem) vypustíš starý olej, dáš ho zpátky a ten šroub uprostřed je nalévací a součastně kontrolní. Já kupuji olej v litrovém balení s nalévací trubicí a jde to krásně. Opravdu tam dej jen 2dcl, kámoš tam fouknul jednou o něco navíc a taky mu to vyvalilo simerinkem ven, jak psal Stráša. Tak práci zdar.

Odpovědět