padací rámy a nosiče

Adventure doplňky na XTZ

Moderátor: Malý Venoušek

Odpovědět
Flash
Všeználek

padací rámy a nosiče

Příspěvek od Flash » pát pro 17, 2010 8:52 am

Zdravím... Jak jsem avizoval asi před 2 měsíci ohledně těch padacích rámů a držáků, tak kdo by měl zájem o cokoliv? rád bych to věděl abych předběžně mohl kdyžtak srazit cenu.

Jsem domluvenej s panem bartuskem z petřvaldu u karviné, že hned jak bude pěkné počasí (počítám tak někdy v březnu že už to půjde), tak k němu na jeden den zajedu s mašinou a uděláme to přesně na moji teneru. (mám to 240km tak musí být fakt pěkně abych nezmrznul :rofl ). Dělá fakt pěkně, zatím to má jako koníček, ale možná že se tím začne živit.

předběžná cena byla, že bych se měl jak s padáky, tak držáky kufrů, vejít do 5 000 Kč i s povrchovkou (komaxit). Mohl by si každý vybrat jakou barvu chce ze vzorníku RAL: http://www.inver.com/liquid/ral.html

ohledně těch padacích rámů, ještě nevím jakej si nechám udělat. Buď jak má jeník, nebo kopii grave či ještě mám 2 jiné návrhy, než se rozhodnu.
Každopádně nosiče budou asi všechny stejné, budu je nechávat dělat na hliníkové 46 l kufry big husky, takže zase nějaký obdélník, rozměry ještě nevím a uchycení zřejmě pod stupačku a vrch budu ještě muset dořešit, propojení bych předběžně viděl pod blatníkem.

budu průběžne aktualizovat.
Kdyžtak klidně sem posílejte fotky padáků, držáků kufrů a klidně Vaše názory. ať společně vymyslíme nějaké sotisfikované řešení.

jinak když to nikdo chtít nebude, já si to stejně nechám sám udělat, takže pak už by si udělal formu a bylo by to levnější a nemusel by se s tím nikdo "srát"

ještě bych jen doplnil, že kdyby nás bylo opravdu víc, tak bych byl ochoten ještě někdy v zimě tam zajet s dodávkou s mašinou a udělat to ještě před začátkem sezony, je to všechno o domluvě
If you see the flash, it's already too late ! :-D

Sinner
Vím čím dál tím víc

Re: padací rámy a nosiče

Příspěvek od Sinner » pát pro 17, 2010 1:08 pm

Já bych náramně uvítal nějaké držáky na kufry ale hlavně na topcase.
Waring! Thieves will be shot and the survivors will be prosecuted.

shantis
Dobrovolný přispěvatel 2019
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shantis » pát pro 17, 2010 5:17 pm

vyborne! tak se mnou urcite pocitej na nosice kufru! :hand
padaky mam od Jenika a jsou vymysleny vyborne - hodnekrat testovano :punch :head doporucuji podobne uchyceni.
nijak na to nechvatam, ale cim driv se to podari, tim lepe :mrk
u tech nosicu - pokud by se podarily vyrobit tak, ze by to melo pripravu na topcase a zaroven by se clovek dostal do zadniho mini-kasliku, tak by to byla pecka. jestli ne, tak ne... :cool

motejlkuba
Zlepšuju se

Příspěvek od motejlkuba » pát pro 17, 2010 7:21 pm

Grave nedoporuřuju,sundal jsem je z motorky,protože předchozí majitel s motorkou lehnul a ten padák se opřel do plastu a ten prasknul.Funkční padák musí mít 3 opěrné body,aby byl k něčemu jinému než na okrasu.
XTZ 750 Superténéré
http://www.motejlkuba.estranky.cz/
Motoservis Černilov (mini reklama) :)

shantis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shantis » pát pro 17, 2010 8:16 pm

motejlkuba píše:Grave nedoporuřuju,sundal jsem je z motorky,protože předchozí majitel s motorkou lehnul a ten padák se opřel do plastu a ten prasknul.Funkční padák musí mít 3 opěrné body,aby byl k něčemu jinému než na okrasu.
jakpak jsou ty Grave uchyceny nahore? ten spodek chapu, prostredni packu bych tipnul, ze prijde na ram, ale hore mi to nejak nevychazi... :think
EDIT: 2 Flash: sorry za off-topic prispevek, ale jsem zvidavy :mrk :rofl

Obrázek

Wiblyz
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wiblyz » pát pro 17, 2010 9:15 pm

No na okraje ramu, tam jak je chycenej chladic.
Obrázek

e: todle je z 3YF, ale dle mne je to uchyceni prave tak
Yamaha TT600S 4LW 1996 in white and blue

motejlkuba
Zlepšuju se

Příspěvek od motejlkuba » pát pro 17, 2010 10:03 pm

Na hoře to není nijak uchycený,mezi padákama tam je rozpěrná tyčka,tyhle grave jsou ošmahnutý,jakoby origo rámy,jen sou jinak tvarovaný.Já si je trochu poplet,mám doma sundaný ricky cross,ale přibližne stejně na hovno.Pokud chcete funkční padák,udělejte to co má jeník a na materiálu nešetřte.já osobně padáky nemám a ani nad nimy neuvažuju,leda bych na to chtěl přichytnout bagáž
XTZ 750 Superténéré
http://www.motejlkuba.estranky.cz/
Motoservis Černilov (mini reklama) :)

Fox13
Všeználek

Příspěvek od Fox13 » sob pro 18, 2010 8:09 am

motejlkuba píše:Grave nedoporuřuju,sundal jsem je z motorky,protože předchozí majitel s motorkou lehnul a ten padák se opřel do plastu a ten prasknul.Funkční padák musí mít 3 opěrné body,aby byl k něčemu jinému než na okrasu.
Grave mám, lehnul jsem s nima nedáno na asfaltu a nic se nestalo jsou jen odřené (tak se zase neposuzuj něco podle jedné zkušenosti)

shantis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shantis » sob pro 18, 2010 9:28 am

Fox13 píše:
Grave mám, lehnul jsem s nima nedáno na asfaltu a nic se nestalo jsou jen odřené (tak se zase neposuzuj něco podle jedné zkušenosti)
taky zalezi, o co s nima seknes. pokud se tomu v ceste ocitlo nejaky kameni nebo drny, tak se to pohnout mohlo. to se na asfaltu moc nestava :mrk
opet musim vychvalit jenika :blush jeho leseni obstalo i v rece mezi velkymi kameny - holt je to vymysleny dobre a jeste lepe provedeny :dance :party

sczekaan
Všeználek

Příspěvek od sczekaan » sob pro 18, 2010 4:56 pm

Radku je zas jeden fakt, že sme jeli už pomalu a jak bylo mokro, tak se jenom pěkně klouzal a po rovným (a mastným?). Je určitě rozdíl, kdo s tím kde pácne. Uzavřel bych to tak, že na teneru padáky určitě patří, protože vypadá mnohem mnohem líp! A pak je to určitě věc vkusu, kdo po jakým šáhne.
Z praktických a osobních zkušenosí nemůžu moc hodnotit. Když sem válel často, tak padáky eště nebyly a co je mám, tak sem teneru jenom "něžně" položil v polsku při focení :rofl kdo ví ten ví :mrk ale už jen ten pocit, že leží na trubce a ne na plastu, byl dostačující.

Fox13
Všeználek

Příspěvek od Fox13 » sob pro 18, 2010 6:42 pm

shantis píše:
jakpak jsou ty Grave uchyceny nahore? ten spodek chapu, prostredni packu bych tipnul, ze prijde na ram, ale hore mi to nejak nevychazi... :think
EDIT: 2 Flash: sorry za off-topic prispevek, ale jsem zvidavy :mrk :rofl

Obrázek
jsou chyceny pod šroubem který drží rám na kterém je airbox (pod nádrží), až sundám nádrž tak to vyfotím, zrovna je mám sundaný a budu je dávat zpět
jo a jeden dotaz ....prosimtě odkud je ta fotka moto??

Flash
Všeználek

Příspěvek od Flash » pon pro 20, 2010 9:15 am

kldině debatujte, není to OT... mě zajímá celková problematika okolo, abyse jak už jsem psal výše, vymyslelo sotisfikované řešení a bylo to jak pěkné tak i funkční

jestli bych mohl poprosit ty co mají to co tu před lety avizoval jeník, sundal a nafotil? i klidně na mašině
If you see the flash, it's already too late ! :-D

shantis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shantis » pon pro 20, 2010 3:55 pm

Fox13 píše:....prosimtě odkud je ta fotka moto??
je to primo ze stranek http://www.grave.cz/ (viz nas telefounat :mrk )

Fox13
Všeználek

Příspěvek od Fox13 » pon pro 20, 2010 4:57 pm

shantis píše:
Fox13 píše:....prosimtě odkud je ta fotka moto??
je to primo ze stranek http://www.grave.cz/ (viz nas telefounat :mrk )
jj...už jsem koukal...tahle moto nakonec zkončila u mě :)

kopek
Začínám

Příspěvek od kopek » čtv led 13, 2011 10:39 am

Zdravím!
O padací rám bych měl také zájem.
Už máš nějaké bližší info? - jaká konstrukce popř. cena? Pokud můžu "projevit" vlastní názor, tak se mě docela líbí styl podobný tomuto: http://www.rdmoto.cz/eshop/detaily/22572. S tím, že by bylo asi vhodné upravit to spodní uchycení, jak už tady bylo také několikrát diskutováno (nějaký větší kříž nebo....????). - možná podobně jako v přiloženém obrázku.
UCHYCENÍ.JPG
UCHYCENÍ.JPG (64.67 KiB) Zobrazeno 14326 x
Pepa K.

Odpovědět