Adventure doplňky na XTZ

Adventure doplňky na XTZ

Moderátor: Malý Venoušek

Piwell
Už něco vím
Bydliště: Cerhovice - Hořovicko, okr. Beroun, západní část středních Čech :-)
Kontaktovat uživatele:

Adventure doplňky na XTZ

Příspěvek od Piwell » úte kvě 06, 2008 2:46 pm

Zdravím všechny. Jsem tu novej, XTZ jsem koupil nedavno a už se v něm vrtám a vrtám. Nenašel jsem tu nějak komplexně téma na takový ty typický "adventure" doplňky, který dolaďujou a - podle mně - zkrášlujou motorky této třídy. Čili bych tady velmi rád rozjel debatu o těchto doplňcích (vyjma nosičů, padáků atp. na který tu témata jsou).
Zatím jsem udělal konzoli nad přístrojovku, na který je multimetr (stopky, hodiny, voltmetr a 2 teploměry, který ale bohužel nejsou funkční) protože palubní hodiny mě velice chyběly. Je to umístěný tam, kde mají Afriky tripmaster. Foto dodám později - až bude čas to rozebrat a vyfotit ten držák. Zásuvka na 12V přijde pod pravou přední kapotu, kde se nachází ta placatá černá krabička (myslím relé na světla?). Koupil jsem si MX duralová řídítka s montovanou hrazdou, bolí mě z nich ale ruce - jsou víc rovný a o 3cm nižší oproti originálním. To chci taky nějak vyřešit, bude to znamenat i trochu vyšší představce - risery.
V plánu mám kryt předního světla, nechci ale kvůli mouchám a kostičkám na silnici drátěnej. Čili to hodlám udělat s plexiskla - takový brejle a chytit to na orig. šrouby v kapotáži - bude to držet na 2 zespodu pod světlama a na 2 z boku nad světlama. Mělo by to být dostatečně stabilní. Budu muset vyzkoušet jestli to nebude nějak blbě lámat světlo.
Dále jinej kryt chladiče - originální se mi nelíbí. Ten udělám z děrovanýho plechu, kterej mám doma. To nebude nijak moc náročný.
Potom vyšší plexi - nejradši bych koupil od někoho starší, 2500,- za nový vážně nedám. Kdyby někdo nabízel ... Další varianta je ta, že bych barvou stříknul to originál, který mám zničený a nějak na něj dopasoval nastavitelnej deflektor. To ale jen jako krajní řešení. Nebo ten štítek udělat po vzoru dakarských speciálů, se strmým sklonem, to by ale mělo tu nevýhodu, že to nebude plexi. Ideální je ta první varianta.
Další věc, na který pomaličku začínám dělat je nosič na kufr - na lehký věci jako spacák atp. Přídavný světla na padáky až budou padáky, který mimojiný taky sháním.
Byl bych rád kdyby se ozval někdo se zkušenostmi s těmito věcmi, eventuelně jestli o něčem takovým taky někdo přemýšlí. Vím, že se dá spousta těchto doplňků koupit, ale je to pekelně drahý, navíc já si s tím radši pohraju sám. Inspiraci začnu hledat v katalogu Touratechu, který jsem si stáhnul. Foto s komentáři jsem budu postupně doplňovat.
Naposledy upravil(a) Piwell dne úte kvě 06, 2008 10:18 pm, celkem upraveno 1 x.
No prostě boží SuperTénérka :-)

jenik
Site Admin

Re: Adventure doplňky na XTZ

Příspěvek od jenik » úte kvě 06, 2008 5:22 pm

mas udelane nove forum :)

miras
Už něco vím

Příspěvek od miras » úte kvě 06, 2008 7:56 pm

Taky se o něco podobnýho pokouším. Tak jen mý stručný poznatky: Mřížku na světla jsem taky zamítnul, koneckonců ji nemají asi pravý endura a ještě jsem u nich neviděl rozbitý světlo a ani se mi na motorce nelíbila, když jsem ji udělal. Kryt chladiče z děrovanýho plechu moc nedoporučuju, teď se to uchladí, ale když pojedeš v létě někam na Balkán, tak se vsaď, že ti bude ventilátor spínat i při jízdě, díry v plechu tvoří jen asi třetinu plochy, to je jako kdyby jsi zmenšil o dvě třetiny plochu chladiče. No a když dáš přídavný světla, tak si asi budeš muset trochu pohrát s elektrikou, protože kabeláž je na týhle motorce tak tak na hraně. Já dal silnější žárovky a už se mi seškvařila svorkovnice od regulátoru. Prostě cokoli uděláš navíc, tak přemýšlej jakej to bude mít dopad dál. Pokud chceš mít na motorku spoleh, což při adventure je asi to nejzákladnější, tak používej jen to co je osvědčený, nebo za co dáš ruku do ohně.

Piwell
Už něco vím
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Piwell » úte kvě 06, 2008 9:06 pm

tenere.wz.cz >> Koukám, koukám ... já to chtěl hodit jenom pod ty "featurky", ale je to na Tobě :) ...

miras >> Mě je naprosto jasný, že kryt na světla je pro nás všechny jen designovým doplňkem a ne "nutností". Ale nějak mi připadá, že motorka s tim potom vypadá drsněji. A to se mi líbí. K tomu krytu chladiče - to je mi taky jasný, ale na dovolenou na Balkán nebo i jinam do teplých krajin nejezdim každej tejden. Kdybych jel, je otázka 1 - 2 minut tam dát před cestou zpátky sériovej. Naopak, nevim jak to má správně být s teplotou motoru, ale mě v tomto období za jízdy, ukazuje ani ne do 1/4 rozsahu stupnice - spíš je jen tak na kraji. Při současným "větším teplu" při popojíždění na semaforech (spíš stojíš než popojíždíš) vyleze tak na tu 1/4 rozsahu a ventilátor jsem u ní ještě ani neslyšel běžet - a to jsem se o to i snažil. Takže bych vyšší teplotu asi i uvítal - nepřipadá mi to úplně OK vzhledem k tomu, že každej motor má mít nějakou specifickou hodnotu - a tohle mi připadá "podchlazený" ...

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik » stř kvě 07, 2008 8:40 am

2 Piwell su Honza nebo Jenik, ale to se promiji :D myslel jsem ze doplnky by mohou byt i klidne jako plne tema, kdyz ne, tak to hodim z5 :wink:

Piwell
Už něco vím
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Piwell » stř kvě 07, 2008 9:09 am

Jenik >> Tak jo, nech to téma tady. Asi to bude lepší.

peta
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od peta » čtv kvě 08, 2008 11:14 am

Jestli chceš trošku inspirace, tak si objednej na http://touratech.cz/html/katalog.html zdarma katalog. Sice XTZ už neupravují (narozdíl třeba od XRV), ale některé doplňky se dají určitě přispůsobit, případně si je můžeš udělat sám...
Black YAMAHA XTZ 750 Super Ténéré
vyšší plexi Ermax
leštěné nerezové padáky Grave
leštěné alu díly (šusplech, vidlice, nosič...)
vyhřívané 8st. hefty Oxford
xenonová přídavná světla
RAM Mount držák pro TomTom
řetěz D.I.D. 530 ZVM2
Mitas E07
3x kufr

peta
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od peta » čtv kvě 08, 2008 11:19 am

Buď rád, že to je podchlazený, já už několikrát ventilátor slyšel běžet, a to vždy ve chvílích kdy ze mě stříkal pot... Takovej Offroud když je venku 30 a víc dokáže krásně prohřát nejen motorku :wink:
Black YAMAHA XTZ 750 Super Ténéré
vyšší plexi Ermax
leštěné nerezové padáky Grave
leštěné alu díly (šusplech, vidlice, nosič...)
vyhřívané 8st. hefty Oxford
xenonová přídavná světla
RAM Mount držák pro TomTom
řetěz D.I.D. 530 ZVM2
Mitas E07
3x kufr

Piwell
Už něco vím
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Piwell » pon čer 02, 2008 10:05 pm

Tak sem zatim jenom 12V zásuvku. To byla dětská akce: http://r21club.com/obrazky/2110.jpg

Piwell
Už něco vím
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Piwell » ned črc 06, 2008 10:12 pm

Takže ten multimetr jsem konečně přehodil poněvadž se mi na něm zbláznil i voltmetr. Mám bohužel model, kterej nemá hodiny a tak zase budu řešit hodiny. Jinak mám objednaný turistický kouřový plexi Skidmarx (GB) za 1595,- Kč, ale zatim ho ještě jaksi nemám doma a objednaný už je přes měsíc (prej to posílaj přímo z GB takže to asi hned tak nebude). Velice by se mi hodil nosič na kufr, budu muset nějakej vytvořit. Mám nosiče kufrů Givi Wingrack 2, i když zatím jen topcase. Nicméně ty nosiče bočních kufrů jsou stejně skvělý i bez kufrů - dá se tam upnout takovejch věcí, že člověk žasne. Mám koupenej materiál na ten kryt předních světel, ale bohužel skoro vůbec nebejvám doma takže není na nic čas. Za chvíli už se to konečně po roce a půl změní takže pak začnu konečně realizovat některý mý myšlenky na XTZko ...

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik » pon črc 07, 2008 6:51 am

Piwell píše:Takže ten multimetr jsem konečně přehodil poněvadž se mi na něm zbláznil i voltmetr. Mám bohužel model, kterej nemá hodiny a tak zase budu řešit hodiny. Jinak mám objednaný turistický kouřový plexi Skidmarx (GB) za 1595,- Kč, ale zatim ho ještě jaksi nemám doma a objednaný už je přes měsíc (prej to posílaj přímo z GB takže to asi hned tak nebude). Velice by se mi hodil nosič na kufr, budu muset nějakej vytvořit. Mám nosiče kufrů Givi Wingrack 2, i když zatím jen topcase. Nicméně ty nosiče bočních kufrů jsou stejně skvělý i bez kufrů - dá se tam upnout takovejch věcí, že člověk žasne. Mám koupenej materiál na ten kryt předních světel, ale bohužel skoro vůbec nebejvám doma takže není na nic čas. Za chvíli už se to konečně po roce a půl změní takže pak začnu konečně realizovat některý mý myšlenky na XTZko ...
Ty nosice bocnich kufru by se mi taky hodili! Takze az je budes vyrabet, udelej je prosim 2x :)

Piwell
Už něco vím
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Piwell » pát črc 11, 2008 2:07 pm

No boční nosiče dělat nebudu anžto už je právě mám :D . Koupil jsem je k motorce za 2500,- (givi wingrack2 - na 3 kufry + nosič na XTZ) ... V mým profilu na motorkářích.cz je to k vidění ...

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik » pát črc 11, 2008 3:00 pm

Piwell píše:No boční nosiče dělat nebudu anžto už je právě mám :D . Koupil jsem je k motorce za 2500,- (givi wingrack2 - na 3 kufry + nosič na XTZ) ... V mým profilu na motorkářích.cz je to k vidění ...
A to mas ty ocelovy bocni? Ty bych totiz chtel, nechci tu celou "vopicarnu" aby motorka pak nebyla skoro videt :)

Piwell
Už něco vím
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Piwell » pon črc 14, 2008 2:12 pm

No tak já mám právě tu opičárnu http://www.motorkari.cz/moto-uzivatel/?muid=23835#
Jinak konečně mi přišlo to nový plexi - turistický, kouřový ... parádička :wink:

Piwell
Už něco vím
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Piwell » sob srp 30, 2008 9:36 am

Poslední dobou přemýšlím o takový serepetičce - digitální kompas. Nemáte to někdo?

Odpovědět