Vyztuha ramu

Vaše naše i cizí fotky, prostě všechny možný i nemožný fotky
jenik
Site Admin

Vyztuha ramu

Příspěvek od jenik »

Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
MotoTraveller
Vím čím dál tím víc

Re: Vyztuha ramu

Příspěvek od MotoTraveller »

Pěkná práce komu a za jakých okolností se podařilo takhle pěkně rám rozpraskat?
jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik »

MotoTraveller píše:Pěkná práce komu a za jakých okolností se podařilo takhle pěkně rám rozpraskat?
Ttak to uz nevim, ale fotky jsou z UK.
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
Plameňák
Zlepšuju se

Příspěvek od Plameňák »

Jo jo, z toho mám strach, že si mi to stane. V listopadu mi jeden kluk řek, že prej kvůli tomu, že mám upravenej podvozek, můžu čekat, že mi začne rám praskat v posedlovce a okolo zadního tlumiče. Když vezmu co na ní všechno nakládám, tak se vcelku začínám bát, protože oprava by byla problematická, mám totiž rám v Komaxitu.
Jakpa, už ste se s tím někdo setkal, že by popraskal rám, vím že BMW R 1100 a R 1150 GS s tím měli problémy, praskali v podsedlový rámy.
Yamaha Super Tenere 750 r.v.1991, r.v.1996
Je jedno na čem jezdíš, hlavní je, že to má dvě kola a řídítka
shantis
Dobrovolný přispěvatel 2020
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shantis »

covece, setkali :mrk
http://shantis.rajce.idnes.cz/110728_-_ ... g_1227.jpg
Lachtanovo supertenera, predloni kdesi v rumunskejch Karpatech...
jura
Už něco vím

Příspěvek od jura »

Tak tady je zdroj http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... xt900z-fi-

Důležitá je zmínka o tom, že pokud se rozhodnete navařit tu křížovou výztuhu, tak je nutné patřičně zesílit i zadní část rámu, jinak by vám začal praskat. Na druhé straně jsou nahrané dokonce i "výkresy".
Plameňák
Zlepšuju se

Příspěvek od Plameňák »

shantis píše:covece, setkali :mrk
Tak to si mi pěkně zkazil náladu, letos se chystám (můžu říct chystal) do Rumunska s kámošema a po pravdě se mi tam moc nechce, po tom co sem viděl ten rozpraskanej rám. Mám zadní tlumič od HP Sporting na zakázku, abych měl motorku (zadek) k přední vidli o 45 mm vyšší a hlavně mám na něm seřizování průtoku oleje, takže je o dost tvrdší než origo. takže mám sto chutí celo motorku rozebrat a rám pěkně převařit, sice mi nosič kufrů ten zadek o něco zpevnil, ale tomuhle vyztužení se to rovnat nemůže.
Otázka je teď jednoduchá, co s tím, sice žádný velký Off-roady nejezdím, ale mám tak trochu obavy, aby mě to nepotkalo někde dál od baráku.
Lachtan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lachtan »

Tak to kdyžtak svaříš dál od baráku, no. V Rumunsku mají taky svářečky... a i svářeče. :rofl
Mě to prasklo s největší pravděpodobností kvůli mizernýmu centrálu. (Při odskakování netlumil a to Ti byly bomby, že jsem se co chvíli koukal za sebe, jestli mám ještě zadní kolo)
Plameňák
Zlepšuju se

Příspěvek od Plameňák »

Lachtane a ty si potom co Ti rám popraskal, ho ňák vyztužoval, nebo si ho jenom zavavařil. Mám z toho obavu, protože jak jí mám překopanou, tak je jí problematický rozebrat. Mě právě s prasknutím rámu strašil, kvůli tomu, že mám tvrdší podvozek a tobě prasknul od rázů zadního tlumiče. Možná že mluvil o tobě, protože říkal, že prasknul jeho kámošovi v Rumunsku. Potkal sem se s ním letos na srazu v Brlohu co pořádal Chary.
shantis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shantis »

Plameňák píše:
shantis píše:covece, setkali :mrk
Tak to si mi pěkně zkazil náladu, letos se chystám (můžu říct chystal) do Rumunska s kámošema a po pravdě se mi tam moc nechce, po tom co sem viděl ten rozpraskanej rám. Mám zadní tlumič od HP Sporting na zakázku, abych měl motorku (zadek) k přední vidli o 45 mm vyšší a hlavně mám na něm seřizování průtoku oleje, takže je o dost tvrdší než origo. takže mám sto chutí celo motorku rozebrat a rám pěkně převařit, sice mi nosič kufrů ten zadek o něco zpevnil, ale tomuhle vyztužení se to rovnat nemůže.
Otázka je teď jednoduchá, co s tím, sice žádný velký Off-roady nejezdím, ale mám tak trochu obavy, aby mě to nepotkalo někde dál od baráku.
vubec se toho neboj, do Rumunska urcite jed. stoji to za to :yes jak psal Jirka, tak to kdyztak svaris dal od baraku. a navic - tohle se Ti muze stat i bliz k baraku :mrk

a jak uz zminil Jura, taky je potreba promyslet, jestli tim zesilenim v jednom miste neprenesete problem na jiny misto. jo, a nejsem svarec (ani ceskej, ani rumunskej :D ), tak nevim jestli treba nemelu ho*na, ale nezmeni nove vytvorenej svar vlastnosti puvodniho matrialu? nebude treba vic krehkej nebo naopak mekkej? nebo jestli nebude vic prenaset vibrace do zbytku motorky?
ja se furt drzim toho, ze inzenyri z Iwaty asi vedeli co delaji. ikdyz... par veci k uprave by se asi naslo :D
s.
shantis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shantis »

Lachtan píše:Tak to kdyžtak svaříš dál od baráku, no. V Rumunsku mají taky svářečky... a i svářeče. :rofl
Mě to prasklo s největší pravděpodobností kvůli mizernýmu centrálu. (Při odskakování netlumil a to Ti byly bomby, že jsem se co chvíli koukal za sebe, jestli mám ještě zadní kolo)
nezapomen zminit, co jsme projizdeli za tereny. moc jsme ty motorky, zejmena na Krasny, nesetrili :blush
epidem
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od epidem »

Do Rumunska se vůbec neboj,tam je to jako u nás před 15 lety, každej druhej barák je vlastně dílna a sklad všeho možného, navíc velice ochotní lidé , Fox sháněl předloni svářeče v Albánii a taky v pohodě :D :yes jen čekám kdy se něco vys...mě :D
Plameňák
Zlepšuju se

Příspěvek od Plameňák »

Já mám jenom obavu z toho, že mi může rupnout rám :doh , i když sem koukal na fotky, jak sem překopával mojí potvoru a ten rám je dost robusní.
Takže nechápu jak může popraskat, protože v tej době se ještě dělali poctivý motorky :rock
jura
Už něco vím

Příspěvek od jura »

Přidávám další odkaz z anglického fóra, na kterém je profi úprava od Jenna, který tu křížovou výztuhu nejspíš vymyslel. Celý ten zesilovací kit prodává na svých stránkách a nerad vidí, když jej někdo kopíruje :D

http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... &start=140

Dokáže se někdo vyjádřit k tomu proč u výztuhy podsedláku a hlavy řízení používá ohnuté trubky namísto rovných ?
bonnyes
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bonnyes »

jura píše:Přidávám další odkaz z anglického fóra, na kterém je profi úprava od Jenna, který tu křížovou výztuhu nejspíš vymyslel. Celý ten zesilovací kit prodává na svých stránkách a nerad vidí, když jej někdo kopíruje :D

http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... &start=140

Dokáže se někdo vyjádřit k tomu proč u výztuhy podsedláku a hlavy řízení používá ohnuté trubky namísto rovných ?
Ber to jako doměnku, ale ačkoliv se snaží o výstuhu rámu je potřeba zachovat pružnost. Ohnutá trubka by teoreticky měla pohltit případný průhyb. Dál si myslím, že tím získá větší plochu průřezu na svár.
Odpovědět