Unašeč

Prodám, koupím, dám zadara nebo tak něco
epidem
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Re: Unašeč

Příspěvek od epidem » pon úno 28, 2011 7:56 am

vymačaný unašeč se na soustruhu srovnal do roviny, vyrobila vložka stejně vysoká jako ložisko a za tepla nalisovala,potom se opět vysoustružil střed aby se do něl vešlo ložisko 6205-nafest,ložisko pak strčíš na hodinu do mrazáku a pak ho tam dáš.Musí se vyrobit i nový vymezovací váleček podle průměru vnitřku ložiska.Z původní hranky o kterou se ložisko opírá stále zůstává min.2mm takže ok.
Jezdit začnu až bude tepleji,tak počítám v květnu podám hlášení jak to dopadlo. :mail
teď to prakticky nemá skoro žádnou vůli,oproti 8mm vaklu předtím :smoke

Štve mě ta slabá stěna celého unašeče.....být silnější tak se ubere o 2 mm celá vyvložkuje a byl by klid,takhle se to musí celý pytlíkovat jinak.. :head

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik » pon úno 28, 2011 8:10 am

epidem píše:vymačaný unašeč se na soustruhu srovnal do roviny, vyrobila vložka stejně vysoká jako ložisko a za tepla nalisovala,potom se opět vysoustružil střed aby se do něl vešlo ložisko 6205-nafest,ložisko pak strčíš na hodinu do mrazáku a pak ho tam dáš.Musí se vyrobit i nový vymezovací váleček podle průměru vnitřku ložiska.Z původní hranky o kterou se ložisko opírá stále zůstává min.2mm takže ok.
Jezdit začnu až bude tepleji,tak počítám v květnu podám hlášení jak to dopadlo. :mail
teď to prakticky nemá skoro žádnou vůli,oproti 8mm vaklu předtím :smoke

Štve mě ta slabá stěna celého unašeče.....být silnější tak se ubere o 2 mm celá vyvložkuje a byl by klid,takhle se to musí celý pytlíkovat jinak.. :head
Dobra prace :clap , skoda ze by to nekdo nezvladl technicky "nakreslit" :talk
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.

epidem
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od epidem » pon úno 28, 2011 8:17 am

To by jsi po mě chtěl už moc... :D zkusím něco vytvořit až bude čas,ale nezaručuji že to všichni pochopí...znám se :D :D Bacha pořád je to jen zkouška!!!

tomikanec
Zlepšuju se

Příspěvek od tomikanec » pon úno 28, 2011 11:17 am

a ty si ten valecek co je nakleplej v lozisku delal celej novej?jestli jo jakou mel ten starej vuli kdyz si ho samotnej navliknul na hridel(myslim vuli mezi hrideli a tim valeckem)kdyz by nebyl moc vymletej me bych o nej zajem...diky

epidem
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od epidem » pon úno 28, 2011 12:55 pm

Ten váleček si nechávám,vůli už sice měl,ale mám ještě jeden unašeč s origo ložiskem....tak do rezervy :mrk

epidem
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od epidem » stř bře 02, 2011 7:08 pm

Tady je pár fotek,-vyvložkování ,ložisko,nový vymezovač Pozor zkušební období teprve začne,uvidíme jestli ložisko nebude dělat nějaké vylomeniny :wait
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
znovu upozorňuji,dokud na tom nenajedu aspoň 2000 považujte to jen za nápad,ne že mi pak někdo bude nadávat že si akorát zku..vil unašeč,potom dodám výsledek :mrk
Malé doplnění
Protože ložisko je asi o 1mm užší a tím pádem ten váleček co je usazený v guferu je usazen hloub , je třeba mezi napínák(kyvku) a ten váleček na ložisku vložit ještě 2mm silnou podložku o stejném rozměru . na první stránce je to na výkrese mezi č 2 a 1
fotku ještě dodám...

mira008
Už něco vím

Příspěvek od mira008 » pon dub 18, 2011 2:25 pm

Mě soustružník řekl, že tam zůstane slabá stěna a vylomí se to. No uvidíš.

epidem
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od epidem » pon dub 18, 2011 2:50 pm

mira008 píše:Mě soustružník řekl, že tam zůstane slabá stěna a vylomí se to. No uvidíš.
Stěna odlitku unašeče se zmenšila cca o 0.2 mm ,o to vymačkání od starého ložiska ,to nové ložisko je průměrem menší , vyvložkované do unašeče a předělaný vymezovák na hřídeli,akorát gufero jsem musel podlepit aby drželo.Jinak ke dnešku najeto cca 1000 a zatím drží :jedu2

epidem
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od epidem » úte srp 02, 2011 9:11 pm

Poslední info:- Najeto cca 6500km z toho cca 500km off,jinak asfalt, rozeta(unašeč) s mým tuningem stále drží ,vůle od začátku cca 2mm a nezvětšuje se :) :yes :jedu2
Naposledy upravil(a) epidem dne úte srp 02, 2011 9:40 pm, celkem upraveno 1 x.

epidem
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od epidem » úte srp 02, 2011 9:34 pm

Postup pro úpravu -
1. sehnat šikovného soustružníka (nejlépe střízlivý alkoholik :chuckle )
2. koupit ložisko 6205 oboustraně zakrytované( já mám obyč SKF)
3. vysoustružit v unašeči "otisk" starého/origo/ ložiska ,je to jen pár desetinek,jen vnitřek srovnat a
připravit na vložku
4. vyrobit vložku do unašeče,měla by být na fest.
Vložka by měla být stejně široká jako ložisko a opet těsně nasazená na ložisku.Vložku nasazenou na
ložisku vrazíme do mrazáku vedle zmrzlin a po namražení vložíme do unašeče.
5. Je třeba vyrobit nový vymezovák (ten váleček s rantlem na výkrese č-15) podle díry v ložisku a podle hřídele.
6. Při kompletaci kola zjistíte že gufero které kryje ložisko je volné-zalepit nebo sehnat jiné (nezjišťoval
jsem jestli se vyrábí takový rozměr...zalepil jsem to silikonem)
Díky tomu že ložisko je také užší je třeba mezi kyvku a vymezovací kroužek dát cca 2mm
podložku,nebo nechat vyrobit nový silnější kroužek (na výkrese č-16)...
To je vše....mě to stálo půlitr rumu a torchu vymýšlení a běhání se šuplerou :P :yes
Obrázek

bonnyes
Vím čím dál tím víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bonnyes » pon srp 26, 2013 11:22 pm

Čurbes se podepsal na ložisku unašeče. Před 14 dny jsem si říkal, že mám nějak zbytečně prověšenej řeťez. Nějaká vůle na rozetě byla, ale nic co by mě znepokojilo. Ještě pár stovek km v čurbesu a budu přezouvat. Přišel čas na přezutí a docela jsem valil bulvy na co se dá jezdit. Klec a zakrytování zmuchlaný někde pod guferem. Samozřejmě to odsralo i uložení. Mám náhradní unašeč, vyměním ložisko a gufero, ale příčinou byl již vyběhaný vymezovací kroužek přes který šel čurbes k ložisku.
Protože ceny originálu jsou nesmyslné, nechám si stočit nové od místního fachmana. Zatím neznám jeho cenu. Zítra tam jedu a doplním. V případě zájmu na mě houkněte.

Parts depot http://www.partsdepot.cz/originalni-dil ... 50/346651/
pol. č.16- 528,-
druhá strana pol. č.34- 247,-
:wasntme :finger

Obrázek

Obrázek

epidem
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od epidem » pon srp 26, 2013 11:46 pm

Hele já mám po té úpravě najeto cca teď už přes 15 000km a pořád v pohodě, pokud nejezdíš nějaký extrémní off jako ty ,tak by to mělo držet :nod j

shantis
Dobrovolný přispěvatel 2019
Dobrovolný přispěvatel 2019
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shantis » úte srp 27, 2013 8:16 am

Lado, jestli to bude za rozumnej peniz, vezmi pro me prosim jednu 'sestnactku' a jednu 'ctyriatricitku' :mrk mam to taky docela vylitany...
diky.

Fox13
Všeználek

Příspěvek od Fox13 » úte srp 27, 2013 12:08 pm

beru taky po jednom, ale to už jsme řešily po tel.

bonnyes
Vím čím dál tím víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bonnyes » stř srp 28, 2013 3:17 pm

Foxi a Fando, jasně.. vy už jste to měli zadaný do výroby než jste se ozvali. Jak jsme se bavili po telefonu, nechal jsem vyrobit po 5 ks pol. 16,34. Lachtan si je taky vymění a ještě o tom neví.
Cena za kus cca 100,-
Vemu s sebou na slezinu.

Odpovědět