Unašeč

Prodám, koupím, dám zadara nebo tak něco
epidem
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Re: Unašeč

Příspěvek od epidem » úte úno 15, 2011 3:17 pm

tak jsem to vykuchal,ložisko 63/22 je naprosto netknuté ale v unašeči kloktá,bádám tady nad tím a vymyslel jsem takovou lehkou úpravu.....vyvložkuji díru v unašeči z původních 56mm na 52mm,nechám udělat nový ten vymezovák -jedna strana zůstane, druhá ta užší se zvětší na 25mm,tím pádem tam padne sériovka ložisko 6205.....a uvidíme... :) třeba to dopadne,teď to vezu soustružníkovi... :nech

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik » úte úno 15, 2011 3:27 pm

epidem píše:tak jsem to vykuchal,ložisko 63/22 je naprosto netknuté ale v unašeči kloktá,bádám tady nad tím a vymyslel jsem takovou lehkou úpravu.....vyvložkuji díru v unašeči z původních 56mm na 52mm,nechám udělat nový ten vymezovák -jedna strana zůstane, druhá ta užší se zvětší na 25mm,tím pádem tam padne sériovka ložisko 6205.....a uvidíme... :) třeba to dopadne,teď to vezu soustružníkovi... :nech
Pak to prosim nafot a popis ju? Aby to reseni bylo i pro ostatni :cool
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.

epidem
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od epidem » úte úno 15, 2011 4:39 pm

to ložisko 6205 je cca o 1/3 slabší ve stěnách,ale to si myslím že nebude tolik vadit,takový tlak tam snad není.

supertenere
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od supertenere » stř úno 16, 2011 5:07 pm

epidem píše:to ložisko 6205 je cca o 1/3 slabší ve stěnách,ale to si myslím že nebude tolik vadit,takový tlak tam snad není.
No len aby ... :wait
admin. , http://www.supertenere.sk , COBRA TEAM SuperTénéré , Myjava , Slovensko , mail@supertenere.sk

sczekaan
Všeználek

Příspěvek od sczekaan » ned úno 20, 2011 6:35 pm

Wiblyz píše:Ja bych to typnul nejravdepodobnejc na unasec, to se moc nemeni. Kdyz jsem daval novou retezovou sadu, tak na stary rozete nebyla zadna vule - tudiz teoreticky ok. Kdyz jsem nasadil novou, tak uz tam nejaka vule do strany byla. Vysvetluju si to tim, ze unasec jde nasadit vzdycky kapku jinak. Proste jina guma do jiny dirky. :chuckle
nebo to je usazeným bordelem. Že starý sedí líp jak nový, tomu bych moc nevěřil...ale samozřejmě se dá pohlédnout i na dnešní šmejdy :doh :D

Wiblyz
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wiblyz » pon úno 21, 2011 6:49 am

Mne slo o to, ze to bylo puvodne proste jinak vymackany a jak se to presadilo, tak tam timpadem vznikla ta vule. Aspon takhle si to vysvetluju ja. Lozisko jsem teda z toho v ruce jeste nemel . muze bejt, ze je to prave jen tim a ja tady vymejslim nejaky zbytecny teorie. :think
Yamaha TT600S 4LW 1996 in white and blue

tomikanec
Zlepšuju se

Příspěvek od tomikanec » stř úno 23, 2011 8:20 pm

zdary,tak sem schodil zadni kolo,abych okokl to lozisko v rozete,,.a zjistil sem ze mam vulicku mezi sroubem/(hridelkou)co drzi kolo,,kdyz sem do sundanyho kola prondal ten sroub tak s nim muzu zakinklat,ale jen malinko,,tak vlastne o jak velkej vuli se tady bavime.,,?(tady ta je tak 0,1mm)a jak moc na tesno tam ma bejt nacpanej ten sroub co drzi kolo,?jinak nikde v loziskach zadna vule.,, :O

Vejr
Vím čím dál tím víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vejr » čtv úno 24, 2011 9:59 am

montážní vůli to mít musí, jinak by jsi nebyl schopnej sundat kolo, takže 0,1 na hřídeli neřeš

tomikanec
Zlepšuju se

Příspěvek od tomikanec » čtv úno 24, 2011 11:24 am

no a to tedy muze bejt i mala vule mezi tim valeckem co je narazenej v lozisku v rozete skrz kterej prochazi ta hridel,a tou hrideli,,?pac kdyz nasadim jenom tu rozetu na hridel tak tam je taky vule tak 0,1 max 0,2 mm(ale do stran.. ne nahoru dolu),,a muze se teda ta rozeta na hrideli trochu viklat ,nebo to musi bejt bez vule??tobych musel mit teda jedine vydrenej ten valecek co je narazenej v tom lozisku,,,pac ja jinde vuli nemam,, :sweat

Vejr
Vím čím dál tím víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vejr » čtv úno 24, 2011 12:12 pm

to ložisko je kuličkový tak je normální že má trochu výkyv. Konstrukčně se počítá s tím že je zadní kolo uložený v ložiskách jako celek včetně rozety. Jedno ložisko v rozetě nezabrání výkyvu samotný rozety, celek by měl být tuhý. Pokud se to nehejbe o milimetr tak to neřeš, nějaký vůle bejt musej, vždyť je to stroj

epidem
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od epidem » čtv úno 24, 2011 6:12 pm

Tu vůli na hřídeli mám taky,to bych neřešil,jenže mě lítalo samo o sobě ložisko ve vymačkaném uložení o 1mm....v tu ránu to dostane na prdel a celá rozeta začne mít 8mm výkyv,následuje stržená matice na malém kolečku protože od rozety dostává štosy do stran,a pravděpodobně i brzy odchází řetěz... :head

tomikanec
Zlepšuju se

Příspěvek od tomikanec » čtv úno 24, 2011 7:50 pm

nu to nemam loziska sou na fest,,ale bral sem otcovi za rozetu na domikovi,,a ta se ani nehla,,,tak nevim,,kdyz to mam poskladany tak ma rozeta proste malou vuli do strany,,ale je to na tej hrideli,,,

epidem
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od epidem » ned úno 27, 2011 6:31 pm

Tady je pár fotek,-vyvložkování ,ložisko,nový vymezovač Pozor zkušební období teprve začne,uvidíme jestli ložisko nebude dělat nějaké vylomeniny :wait
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
znovu upozorňuji,dokud na tom nenajedu aspoň 2000 považujte to jen za nápad,ne že mi pak někdo bude nadávat že si akorát zku..vil unašeč,potom dodám výsledek :mrk

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik » pon úno 28, 2011 7:47 am

epidem píše:Tady je pár fotek,-vyvložkování ,ložisko,nový vymezovač Pozor zkušební období teprve začne,uvidíme jestli ložisko nebude dělat nějaké vylomeniny :wait
znovu upozorňuji,dokud na tom nenajedu aspoň 2000 považujte to jen za nápad,ne že mi pak někdo bude nadávat že si akorát zku..vil unašeč,potom dodám výsledek :mrk
Takze jsem nechal vzit vnitrek a dal tam pouzdro? Nejak to nevidim.
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.

Vejr
Vím čím dál tím víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vejr » pon úno 28, 2011 7:53 am

jo je to vidět, každopádně by to mělo fungovat dobře. Já bych to řešil stejně. :yes

Odpovědět