Filipovo Tenere

Vo cem? Vo čemkoliv, připomínky, podněty..

Moderátoři: Malý Venoušek, Fox13

Hrosiiik
Už něco vím
Příspěvky: 77
Registrován: pon říj 28, 2019 8:05 am
Bydliště: Praha

Filipovo Tenere

Příspěvek od Hrosiiik »

Ahoj,

tak jsem koupil tuto tenerku. Moc to nejelo a bylo to zakuckané. Doma jsem rozebral karbanátky a divil jsem se, že to vůbec nějak jelo, protože tam bylo docela dost bordelu. Tedkom domlouvám nějaký dobrý ultrazvuk. Co je pro mě asi největší problém, tak jsou ty brzdy. Vůbec nevím jakou cestou se vydám. Jestli shánět větší kotouče a k nim adaptéry nebo sehnat celou přední vidlici s lepšíma brzdama a předělat uchycení do rámu. Jediné co jsem zatím našel je sada někde z ebay asi za 9500,- kotouče a adaptéry, ale to mi přijde moc. Asi úplně nejjednoduší řešení pro mě by bylo, kdyby někdo měl adaptéry a mohl je odborně oměřit. Nechal bych si je vyrobit a nechal bych si vyrobit i kotouče.

Tak co myslíte?
Přílohy
WhatsApp Image 2019-11-02 at 14.34.34.jpeg
Naposledy upravil(a) Hrosiiik dne stř zář 16, 2020 1:23 pm, celkem upraveno 1 x.
Praha
Radus88
Všeználek
Příspěvky: 1230
Registrován: ned kvě 15, 2011 7:57 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Filipovo Tenere

Příspěvek od Radus88 »

Pěkná barevna kombinace. Adaptery mam a mame kontakt na chlapíka co na na to delal kotouče
Hrosiiik
Už něco vím
Příspěvky: 77
Registrován: pon říj 28, 2019 8:05 am
Bydliště: Praha

Re: Filipovo Tenere

Příspěvek od Hrosiiik »

adaptéry máš na motorce, nebo volný k prodeji? Jaké kotouče vyrábí? Chtěl bych vlnku :) a jaká je šířka toho 320mm kotouče? Brzdí to pak dobře s origo brzdičema?

Já dával 320mm kotouč na Kawasaki KLR, ale dal jsem tam ještě dvoupístkovej třmen ze Suzuki SV650 a nemůžu si stěžovat :)
Praha
Radus88
Všeználek
Příspěvky: 1230
Registrován: ned kvě 15, 2011 7:57 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Filipovo Tenere

Příspěvek od Radus88 »

Adaptery mam na motorce, ale daji se koupit od slovaka myslim za 60 eu. Odpo ti poslu foto napis mi na whatsapp 725298155. O proti originalu to brzi dobre, mam tam i pancerove hadice. Nebo koukni na motorkare mel bych mit fotky v deniku Take jsem měl klr650
Hrosiiik
Už něco vím
Příspěvky: 77
Registrován: pon říj 28, 2019 8:05 am
Bydliště: Praha

Re: Filipovo Tenere

Příspěvek od Hrosiiik »

Nějak to u tebe nemůžu najít.

Nemáš nějaký kontakt na toho slováka?
Praha
Radus88
Všeználek
Příspěvky: 1230
Registrován: ned kvě 15, 2011 7:57 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Filipovo Tenere

Příspěvek od Radus88 »

zde to koupíš u slováka http://supertenere.sk/index_cenybrzdystr1.htm

kontakt: http://supertenere.sk/index_kontakt.htm

deník jsem doplnil
Hrosiiik
Už něco vím
Příspěvky: 77
Registrován: pon říj 28, 2019 8:05 am
Bydliště: Praha

Re: Filipovo Tenere

Příspěvek od Hrosiiik »

Ty kotouče to je slušná raketa. Ve finále by to taky vyšlo na 9500.

A ty máš taky tyhle adaptéry na 300mm? Někdo dává i 320mm.
Praha
Radus88
Všeználek
Příspěvky: 1230
Registrován: ned kvě 15, 2011 7:57 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Filipovo Tenere

Příspěvek od Radus88 »

Jj mam adaptery na 300 mm a kotouče mi palil jeden chlapik za 700 kc kus a funguji
Hrosiiik
Už něco vím
Příspěvky: 77
Registrován: pon říj 28, 2019 8:05 am
Bydliště: Praha

Re: Filipovo Tenere

Příspěvek od Hrosiiik »

No to už je jiná. Do toho bych takhle šel, že bych objednal ty adaptéry a kotouče třeba do 2tis tak celkem 3500 je slušná cena. Akorát doufám, že to fakt bude brzdit slušně, protože si na tom zakládám. Deskama už toho moc nedohoníš. Pancéřovejma hadičkama nic a stejně už je tam mam.
Přílohy
WhatsApp Image 2019-11-06 at 08.41.17.jpeg
Praha
jenik
Site Admin
Příspěvky: 7488
Registrován: stř led 31, 2007 8:19 am
Bydliště: Praha humna

Re: Filipovo Tenere

Příspěvek od jenik »

Ja bych radeji udelal poradne original brzdy a hotovo...
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
Hrosiiik
Už něco vím
Příspěvky: 77
Registrován: pon říj 28, 2019 8:05 am
Bydliště: Praha

Re: Filipovo Tenere

Příspěvek od Hrosiiik »

Co tím myslíš pořádně? Chci aby to pořádně brzdilo. Budu jezdit po praze. Potřebuju brzdit hned a na fest. Ne stylem počkej si za chvilku začnem a pak uvidíš ten kolotoč. No jo tak kolotoč to nebude ale trochu brzdit budeme. Asi jako tramvaj.
Praha
Frk
Už něco vím
Příspěvky: 124
Registrován: úte úno 23, 2016 7:40 am
Bydliště: Brno

Re: Filipovo Tenere

Příspěvek od Frk »

Filipe, mě přijde zvláštní spojení S10 a jízdy v městském provozu. Tahleta dakarská vrána je spíše radost pro volný čas než vozidlo pro všední den. To je můj názor. Ano, můžeme říci, že jezdit se dá na všem a všude...
Sorry za odvedení pozornosti od brzd. Za mě je předek v originálním osazení do městských rychlostí dostatečný, dvěma prsty dostaneš přední kolo na hranici zablokování. Posílení v podobě větších kotoučů chápu jako rezervu pro rychlosti mimo město. Osobně mě více trápí zadek, pedál je hodně do strany z osy pumpy, ztrácí se v tom cit, v časopise by napsali "brzda se špatně dávkuje".
Tak mě jen napadlo, když jsi napsal "jezdit po Praze", jestli nemáš nesprávná očekávání. Jinak jsem samozřejmě rád, že máš chuť držet při životě S10 a prožívat stejné radosti a strasti jako ostatní členové :mrk
Hrosiiik
Už něco vím
Příspěvky: 77
Registrován: pon říj 28, 2019 8:05 am
Bydliště: Praha

Re: Filipovo Tenere

Příspěvek od Hrosiiik »

Mno nevim jak to napsat tak abysme se dostatecne pochopili tak to napisu jen v par vetach. Nejsem clovek kterej zastava nazor, ze mas mit z motorky respekt. Jezdim tak jak se mi zrovna zachce a dejme tomu ze v 70% pripadu je to tak, ze motorku zdimu do maxima co to jde. S tim je proste spojeno to, ze to co rozjedu chci i bezpecne ubrzdit. Myslim, ze kdyz napisu ze chci lepsi brzdy, tak to neznamena ze si ten nazor musim obhajovat. Zdvorile vas zadam o rady a pomoc. Kdyz mi nechcete pomoct tak nevadi. Poradim si sam i kdyz treba udelam vic chyb a omylu. No a chtel sem dvouvalec za malo penez.

Diky za pochopeni.

P.s. Tohle sem udelal z KLR kdybych vam rekl kolik to stalo tak si asi budete klepat na celo, ale je to muj konicek. Chci to delat chci za to utracet.
Přílohy
659BE642-2B23-4DAA-A1E7-D5A6E94891A7.jpeg
Praha
Radus88
Všeználek
Příspěvky: 1230
Registrován: ned kvě 15, 2011 7:57 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Filipovo Tenere

Příspěvek od Radus88 »

Tenhle tu vypali kotouče +420736647764
Hrosiiik
Už něco vím
Příspěvky: 77
Registrován: pon říj 28, 2019 8:05 am
Bydliště: Praha

Re: Filipovo Tenere

Příspěvek od Hrosiiik »

Diky za cenny kontakt
Praha
Odpovědět