KTM 790R - moje minirecenze

Vo cem? Vo čemkoliv, připomínky, podněty..

Moderátoři: Fox13, Malý Venoušek

Odpovědět
jenik
Site Admin

KTM 790R - moje minirecenze

Příspěvek od jenik » pon kvě 06, 2019 7:54 am

projel jsem se po asfaltu, ale mimo asfalt jen po hrbolate polnacce, ale i to stacilo

Motor
+ pekne zabira od 2100otacek (takze na 5-ku pres vesnici 50km/h) a na rozdil od 990 se tak necuka (i kdyz mozna ze brambora mohla byt o neco malo dravejsi, ale je to mozna jen pocit)
+ jednicka i dvojka se zda v pohode, ale pro jezdeni v terenu urcite bych dal jine kolecko - o jeden zub min, aby clovek nemusel spojkovat
+ spojka jde hezky zlehka
+ na rozdil od brambory plyn funguje tak jak ma
+ na rozdil od brambory katalyzator neni velky jako pulka motorky
+ snad od svodu nebude takove vedro jako u 990ky
- po silnici bych nepouzival mod rally, protoze je to ucukany (da se zmenit za jizdy), ale i road je trochu citit ucukanost
- skoro to nebrzdi motorem, ale treba se da zvyknout

Podvozek
+ jedna basen, proste v tomhle je KTM spica
+ dobre brzdy
+ nastaveni predku

Posez
+ sedlo v pohode tak akorat, da se posouvat dopredu i dozadu a ta zarazka neni zas tak hrozna
- sedlo nizsi - nic moc pro me - sedlo by muselo byt vys, spis je to pro mensi postavy - da se koupit vyssi sedlo o 2cm (pokud jsem videl dobre tak za 5500,- coz neni zas tak moc) (soucasna 3AJ ma vysku stupacky-sedlo asi 55cm, 790R ma 52cm)
- riditka nizko, ale asi neni problem dat nastavce
- oproti brambore uzsi nadrz

Vybava
+ spousty nastaveni (mody Rally, Rain, Road..)
+ hezky displej
+ palivomer v hlavnim menu
+ nastaveni ABS za jizdy, prepinami modu a citlivosti plynu
- vyhrivane hefty proste nejsou jako vybava, ale musi se dokoupit a mit "vopicarnu" ovladani na riditkach
- nema navigaci v menu, ale pry se da propojit s mobilem a prenaset na displej ukazatele
- asi mam tvrdsi rukavice, takze se mi nejak moc nehodilo to ovladani v menu, ale jde asi o zvyk

Dalsi
+ dobra ovladatelnost jak pri jizde tak na miste i s plnou nadrzi
+ nadrz misto padaku - no uvidime, ale kdyz si vezmu kolik vzdrzi plastove kufry, tak to snad bude v pohode
+ je decentne oranzova
+ predni stit staci, ale pro cestovani bych koupil vyssi
- nadrz - nevim jak to bude z duvodu sirky dole s pruchodem ve strouhach, ale jinak ten plast neni hezky a nadrz nahore to ti degraduje. Je ale mozne ze si to moc beru a proste to tak je

zaver
+ dobry motor i kdyz neco by se dalo jeste v nastaveni vylepsit
+ vyborny podvozek
+ dobra vybava
+ vyborna i v lehkem terenu
- vyssi cena
- vyhrivane hefty proste jen s "vopicarnou"
- proste ta nadrz (skoda ze neni castecne pod sedlem jako Husquarna)
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.

Odpovědět