Spolehlivost motocyklů dle spotřebitelů

Vo cem? Vo čemkoliv, připomínky, podněty..

Moderátoři: Malý Venoušek, Fox13

Odpovědět
Flash
Všeználek

Spolehlivost motocyklů dle spotřebitelů

Příspěvek od Flash » pát úno 06, 2015 4:35 pm

Narazil jsem na zajímavý článek a to spolehlivost motocyklů dle spotřebitelů od roku výroby 2009 do roku 2012. Vytvoření této zprávy od spotřebitelů, která odhaluje níže uvedené skutečnosti je datováno 18.2.2014
CR (consumer reports) se zaměřují převážně na auta.

Píše se zde, že motocykly Yamaha jsou až 6x spolehlivější než motocykly BMW.
Něříkám že to tak je či není, to nechám na Vás.

http://rideapart.com/articles/most-reliable-motorcycles

pro ty co neumějí englicky, tady vypíšu nejzajímavější body z tohoto článku.

- Výzkum vyšel z celkového počtu 4680 motocyklů
- Uvedeny značky s pouze dostatečným počtem záznamů
- Motocykly Suzuki, které nejsou uvedeny v onom grafu protože bylo málo informací (málo uživatelů co přispěli se svými problémy) jsou stejně spolehlivé jako ostatní japonské motocykly, výsledky motocyklů triumph byly podprůměrné
- shruba jedna pětina motocyklů mělo závažný problém
- motocykly yamaha měly problém v poměru 1:10 (jedna z deseti motorek), motorky BMW měly problém 1:3 (jedna ze tří), motocykly harley-davidson 1:4
- Průzkum ukázal, že spolehlivost se liší také významě typem motocyklů, majitelé měli problém:
27% v případě cestovních motocyklů
23% sportovní motocykly
19% sportovní cestovní motocykly
16% choppery, cruisery
- většina problému byla opravitelná za relativně levné náklady
- shruba 3% byly vážné problémy, které se týkaly válců, hlavy válců, klikové skříně, hřídele nebo pístů
- nejčastější problémy byly se světly, přepínači (21%), brzdami (20%), elektrický systém (16%) a palivový systém (15%)
- 75% všech problémů bylo hlášeno majiteli jako opravitelné do 200 dollarů
- i přes nejvyšší počet problémů, řekli majitelé harley-davidson a BMW že jsou se svým motocyklem velice spokojeni

Obrázek
If you see the flash, it's already too late ! :-D

bonnyes
Vím čím dál tím víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivost motocyklů dle spotřebitelů

Příspěvek od bonnyes » pát úno 06, 2015 6:33 pm

Moc tyhle výzkumy nemusím, protože třeba na bramborách měli nejeto třikrát více km..Ale japonec je japonec. Vo tom se ví, že ty kluci šikmovoký to uměj!

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik » sob úno 07, 2015 8:32 am

Ja tomu i verim :) bo mam Bramboru :D
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.

sczekaan
Všeználek

Příspěvek od sczekaan » úte úno 10, 2015 6:14 am

bonnyes píše:Moc tyhle výzkumy nemusím, protože třeba na bramborách měli nejeto třikrát více km..Ale japonec je japonec. Vo tom se ví, že ty kluci šikmovoký to uměj!

já na to mám podobnej názor, co se veřejnýho mínění týká...nikdy jsem nebyl osloven s jakýmkoliv průzkumem a ani nevím o nikom ze svého okolí, takže koláče, preference a průměrný plat, jdou mimo mě :chuckle

MotoTraveller
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od MotoTraveller » ned bře 08, 2015 5:14 pm

Nazdárek tak jsem si dnes prošel Motosalon a odešel jsem s informacemi, že i renomovaní výrobci dělají motorky jako spotřebku. Je mi jasné, že pokud prodávají sedumpade okolo 200tis, tak se to bude muset někde projevit. Ale doufal jsem, že to tak není. Začínám zase přemýšlet o stavbě kvalitní a nenáročné cestovatelské mašiny z SP. Uvidíme, teď musím vyřešit jiné starosti a pak se uvidí.

Odpovědět