Spotreba

Vo cem? Vo čemkoliv, připomínky, podněty..

Moderátoři: Malý Venoušek, Fox13

Odpovědět
peto
Zlepšuju se

Re: Spotreba

Příspěvek od peto » sob zář 20, 2014 4:57 pm

Tak to ma teda nasralo... ten kedo som myslel že niečo vydrží keď to stálo na komplet vyše 200€ a teraz už len čakať kedy sa to začne viac a viac srať... kurva aj s kšápom :angry :doh

madylko
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od madylko » ned zář 21, 2014 4:38 pm

Díky Dejve za info a kontakt :yes .ale v mém případě už jehly s komínkama nepomůžou :doh .mám volný i šoupátka v karbecích a tudíž by ty komínky odešly znovu. :doh takže za to asi ani pan Kedo nemůže :O .prostě ty naše původní karbece jsou za ty roky vylítaný a vymlácený :time .jediný řešení tohoto problému je výměna karburátorů. :(

madylko
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od madylko » úte zář 23, 2014 5:38 pm

Takže pánové všechno je jinak než jsem psal posledně.Dnes jsem se konečně dostal k mamce na barák a vzal jsem si ty staré jehly a komíny.nestačil jsem se divit,původní komínky na kterých jsem já osobně nalítal přes 30tis km a ten týpek co měl Teneru přede mnou ani nevěděl že tam něaké jsou a tudíž je také neměnil,takže si myslím že jsou původní,tak těm komínkům není vůbec nic.žádná ovalita žádná probroušená drážka prostě nic.takže dnes už si nemyslím že by to bylo vůlema v šoupátkách,ale v tom že Kedo komínky jsou vyrobené z něaké sračky matroše.na ty původní komínky bylo najeto minimálně 70tis km a žádná ovalita.na nové komínky najeto max.7tis km (ani celá jedna sezona) a jsou total v píči.ty vůle na šoupatech už jsou tam delší dobu takže těm to za vinu dávat nemůžu a ani už nedávám.Je to na pováženou...

madylko
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od madylko » úte zář 23, 2014 6:07 pm

shantis píše:k Foxovo 3. bodu - taky jsem daval novy jehly+kominy a po 7.000km mi za Uzbekistanem zacala delat to samy co Madylkovi. netahla, hulila, zrala (v BY cestou tam 5,5-6l/100, cestou zpatky 9l/10, stejnej rezim jizdy). v Kyrgosi nad cca 2.500m.n.m. bylo mozny ject jenom mezi 2.500 a 4.500 ot/min, jinak netahla prip. v nizsich otackach chcipala. koupil jsem novy karbce a lita jak splasena za 6l/100 kdyz ji davam za usi.
kdyz jsem otevrel jeden z puvodnich karbcu, jehla mela peknou drazku od soupatka a komin vydrenej do ovalu (az to budu mit oboji venku, zkusim to nafotit). jednak to nejspis bylo celkovym opotrebenim karbcu (holt 25 let stara technika) a mozna i chybnym dilem od Keda. kdo vi... nicmene soupatko ma vuli a to muze bejt zdroj veskerejch problemu.

takze Venco, az prijdou karbce, hod je tam a jezdi. myslim, ze budes spokojenej jak vykonem, tak spotrebou :yes a zadny vyhrozovani, ze pujde z domu :muscle :D
a ty Shantis už si ty své původní karbece rozhodil?u toho jednoho si psal že je v komínku drážka.a u toho druhého asi taky viď?.a šahal si schválně jaká je vůle na šoupátkách u těch nových karbců?jestli je tam něakej obrovskej rozdíl?já osobně si myslím že tam něaké takové vůle být musí,aby to tam mohlo lehce chodit.tak jakej to bude asi rozdíl.páč si i pamatuji že když jsem tam ty komínky na začátku roku dával tak vůle v šoupátkách jsem měl stejný jak teď.

bonnyes
Vím čím dál tím víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bonnyes » úte zář 23, 2014 7:01 pm

Zní to škodolibě, ale jsem rád, že se tahle kauza netýká jen mě. Dělal jsem karbece před cestou na východ. Ta samá várka Keda co ostatní. Před odjezdem najeto max 1000 km kolem komína. Při odjezdu spotřeba cca 7-7,5. Začala se zvedat už na konci Ruska a v Uzbeku už mašina hodně kravila. Projet Bucharou už bylo za trest. Při přejezdu 1. sedla 3000 m.n.m v Tájiku jsem věděl, že jsem v hajzlu. Kuckala při rozjezdu, neudržela konstantní rychlost a v horách už jen na jedny otáčky kolem 6000. Při popjíždění ve 2000 tis. mezi ovcema jsem píčoval a pálil spojku při rozjezdu. Musel jsem s vymáčklou spojkou několikrát dát plnej aby se motor rozhoupal a rychle pustit spojku. Jinak by motor zdechl. Čoudy jak ze špatně seřízeného diesla. Hořela mi spojka z věčnýho protůrování. Další sedlo už jen na jeden válec. V Kyrgistánu jsem už toho měl plný zuby. Našel jsem po celovečerní rozborce jedinou chybu a to ovalitu na komínkách.

Původní komínky tam byly snad od originálu. Já najeto cca 30 tis km, bejvalej majitel jen lil olej a benzín, ale ta mašina jela. Sice vyšší spotřeba kolem 7,5-8 litru (v offu nepočítám) ale šla! Bez kouře, bez žraní svíček. Šoupátka měla vůli, každopádně nijak tragickou. V Kyrgistánu jsem za ty vošoupaný komínky nahodil ty stáré, které jsem si vezl do zálohy a dojel jsem na ně domů a ještě asi hodně pojezdim dokud nebudou nové karbece.

Podle mě, i když už ty moje karbece nejsou žádná hitparáda, tak proč jsem takovou dobu jezdil na staré komíny a od Keda nevydržely blbejch 7 tis. km? Vůle v šoupatech byly před odjezdem a nijak se nezměnily po příjezdu. Madýlko má možnost zkoušky tvrdosti z jakého jsou bláta. Nejde mi ani tak o pořizovací cenu, ale o to, že mě tahle píčovina bez nadsázky málem zabila v horách. Jsem odhodlanej panu Kedovi napsat a poslat komínky ať se mi k tomu vyjádří. Koukám že v tom nejsem sám (Madýlko, Shantis, já a myslím že už i Peťo). Možná by nebylo co vyprávět z cesty, ale nepřeju nikomu trápení kterým jsem si prošel. Madýlko si užil Stellvio jakbysmet..
Požádám Shantise, zda má fakturu a s kopií jim komínky odešlu.

Obrázek
http://photo.uloziste.com/?fotka=7cb281 ... 5ce&size=2

Obrázek
http://photo.uloziste.com/?fotka=10205d ... 49e&size=2

mi5
Zlepšuju se

Příspěvek od mi5 » úte zář 23, 2014 7:21 pm

Já mám od července Mikuny originál od DKRacing a pohodička. Spotřeba okolo 6.2-6.4 l/100. Celé jsem je vyčistil lihem(nečistil jsem ultrazvukem) a vyfoukal. Spotřeba furt stejná, akorát se trošku hli mezi sebou na synchronizaci, tak to musím znovu seštelovat. Jinak pohoda.

madylko
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od madylko » úte zář 23, 2014 7:42 pm

Rád bych tuto záhadu rozluštil,a nechám od kámoše zjistit z jakého jsou matroše původní a z jakého Kedo.co jsem s ním i tak mluvil tak říkal že by takové komínky i v práci vyrobily.máme s Bonnyesem tem samej průběh závady a klidně se s ním i přidám k děkovnému dopisu Kedovi.o víkendu jsem to vše ještě přiřazoval těm šoupátkum.dnes už néé.Věřím tomu že když tam fláknu původní komínky a jehly které bych snížil tak bude vše v cajku.

madylko
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od madylko » úte zář 23, 2014 7:57 pm

mi5 píše:Já mám od července Mikuny originál od DKRacing a pohodička. Spotřeba okolo 6.2-6.4 l/100. Celé jsem je vyčistil lihem(nečistil jsem ultrazvukem) a vyfoukal. Spotřeba furt stejná, akorát se trošku hli mezi sebou na synchronizaci, tak to musím znovu seštelovat. Jinak pohoda.
A dáváš jí kotel :rock nebo jízda na spotřebu a pohodičku? :jedu3 já mám holt i těžkou ruku tudíž k takové spotřebě se asi ani nedostanu. :doh

mi5
Zlepšuju se

Příspěvek od mi5 » úte zář 23, 2014 9:52 pm

madylko píše:
mi5 píše:Já mám od července Mikuny originál od DKRacing a pohodička. Spotřeba okolo 6.2-6.4 l/100. Celé jsem je vyčistil lihem(nečistil jsem ultrazvukem) a vyfoukal. Spotřeba furt stejná, akorát se trošku hli mezi sebou na synchronizaci, tak to musím znovu seštelovat. Jinak pohoda.
A dáváš jí kotel :rock nebo jízda na spotřebu a pohodičku? :jedu3 já mám holt i těžkou ruku tudíž k takové spotřebě se asi ani nedostanu. :doh
Hele spíš pohodu, ale točím jí okolo 4 tisíc a když zrychluji tak řadím až nahoře. Cestovní okolo 110 a vesnice 55.
Ještě zkusím poptat u nás v práci přístroj na kontrolu materiálů. Spektrometrem by mělo jít změřit složení materiálu u originálů a tich druhých výrobců.
Jirka

Sinner
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od Sinner » stř zář 24, 2014 4:54 am

Jezdim podle předpisů, teď o víkendu z Prahy do Blanska a zpět. Spotřeba 5.3 a 5.1 zpět. Mám swis kit. Karburace seřízená naposled pred nějakými 20 000 km. Jinak mašina má jako taková dnes nalítáno 90 550km. Ale na okreskách ji přes kilo nepustím a obce do 60.
Waring! Thieves will be shot and the survivors will be prosecuted.

madylko
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od madylko » stř zář 24, 2014 5:53 am

Takhle ja jezdit neumim,a proto i tak budu mit spotrebu vzdy vetsi.v obcich se snazim,ale moc mi to nejde,a mimo obec celkem valim.a kort ted jak tam mam origo vejfuk.motorka nejde poradne slyset tak ji krapet vic tocim.nechci od ni spotrebu kolem 5litru.staci mi kdyz se vejdu do 7litru.to ale nemluvim o offroadu tam je mi jasny ze spolyka mnohem vic.

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik » stř zář 24, 2014 6:54 am

pripadne se pak jeste vyrabeji kominky z jineho materialu, ktery je odolnejsi viz http://www.factorypro.com/products/emul ... _jets.html
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.

peto
Zlepšuju se

Příspěvek od peto » stř zář 24, 2014 7:30 am

bonnyes píše:Zní to škodolibě, ale jsem rád, že se tahle kauza netýká jen mě. Dělal jsem karbece před cestou na východ. Ta samá várka Keda co ostatní. Před odjezdem najeto max 1000 km kolem komína. Při odjezdu spotřeba cca 7-7,5. Začala se zvedat už na konci Ruska a v Uzbeku už mašina hodně kravila. Projet Bucharou už bylo za trest. Při přejezdu 1. sedla 3000 m.n.m v Tájiku jsem věděl, že jsem v hajzlu. Kuckala při rozjezdu, neudržela konstantní rychlost a v horách už jen na jedny otáčky kolem 6000. Při popjíždění ve 2000 tis. mezi ovcema jsem píčoval a pálil spojku při rozjezdu. Musel jsem s vymáčklou spojkou několikrát dát plnej aby se motor rozhoupal a rychle pustit spojku. Jinak by motor zdechl. Čoudy jak ze špatně seřízeného diesla. Hořela mi spojka z věčnýho protůrování. Další sedlo už jen na jeden válec. V Kyrgistánu jsem už toho měl plný zuby. Našel jsem po celovečerní rozborce jedinou chybu a to ovalitu na komínkách.

Původní komínky tam byly snad od originálu. Já najeto cca 30 tis km, bejvalej majitel jen lil olej a benzín, ale ta mašina jela. Sice vyšší spotřeba kolem 7,5-8 litru (v offu nepočítám) ale šla! Bez kouře, bez žraní svíček. Šoupátka měla vůli, každopádně nijak tragickou. V Kyrgistánu jsem za ty vošoupaný komínky nahodil ty stáré, které jsem si vezl do zálohy a dojel jsem na ně domů a ještě asi hodně pojezdim dokud nebudou nové karbece.

Podle mě, i když už ty moje karbece nejsou žádná hitparáda, tak proč jsem takovou dobu jezdil na staré komíny a od Keda nevydržely blbejch 7 tis. km? Vůle v šoupatech byly před odjezdem a nijak se nezměnily po příjezdu. Madýlko má možnost zkoušky tvrdosti z jakého jsou bláta. Nejde mi ani tak o pořizovací cenu, ale o to, že mě tahle píčovina bez nadsázky málem zabila v horách. Jsem odhodlanej panu Kedovi napsat a poslat komínky ať se mi k tomu vyjádří. Koukám že v tom nejsem sám (Madýlko, Shantis, já a myslím že už i Peťo). Možná by nebylo co vyprávět z cesty, ale nepřeju nikomu trápení kterým jsem si prošel. Madýlko si užil Stellvio jakbysmet..
Požádám Shantise, zda má fakturu a s kopií jim komínky odešlu.

Obrázek
http://photo.uloziste.com/?fotka=7cb281 ... 5ce&size=2

Obrázek
http://photo.uloziste.com/?fotka=10205d ... 49e&size=2
Pripojil by som sa k tomu ďakovnému dopisu... :devil a normálne vratenie penazí... sice ktovie, či sa dopátrame spravodlivosti.

madylko
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od madylko » stř zář 24, 2014 8:23 am

Tak jem byl ted u kamose v kovoobrabeci dilne rozlustit tuto zalezitost a dozvedel jsem se toto:
puvodni kominky jsou z kvalitnejsi bronzi,nove uz vypadaji na slitinu s mosazi,ale to by zas tolik nevadilo.nejvetsi problem je v jehlach.ty jsou vyrobene z hliniku,ale puvodni jehly jsou lestene a ty nove od Keda ne.ty jsou hrube a drsne takze nam v kominkach fungujou jako pilnik a proto vybrusujou do kominku tu zkurvenou drazku.puvodni jehly byly eloxovane a pote brousene(lestene) a nove jehly od Keda jsou jen naeloxovane a uz neprelestene.ten rozdil jde citit uz jen kdyz je drzim mezi prsty.kdyz je strkam do kominku tak je to i slyset.Takze je to tak pani kolegove.pan Kedo nam to vsem co jsme si to od nej brali pekne posral.je jen otazka casu kdy se to pojebe i vam ostatnim.Sorry ale musel jsem to napsat.

shantis
Dobrovolný přispěvatel 2019
Dobrovolný přispěvatel 2019
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shantis » stř zář 24, 2014 8:35 am

madylko píše:
shantis píše:k Foxovo 3. bodu - taky jsem daval novy jehly+kominy a po 7.000km mi za Uzbekistanem zacala delat to samy co Madylkovi. netahla, hulila, zrala (v BY cestou tam 5,5-6l/100, cestou zpatky 9l/10, stejnej rezim jizdy). v Kyrgosi nad cca 2.500m.n.m. bylo mozny ject jenom mezi 2.500 a 4.500 ot/min, jinak netahla prip. v nizsich otackach chcipala. koupil jsem novy karbce a lita jak splasena za 6l/100 kdyz ji davam za usi.
kdyz jsem otevrel jeden z puvodnich karbcu, jehla mela peknou drazku od soupatka a komin vydrenej do ovalu (az to budu mit oboji venku, zkusim to nafotit). jednak to nejspis bylo celkovym opotrebenim karbcu (holt 25 let stara technika) a mozna i chybnym dilem od Keda. kdo vi... nicmene soupatko ma vuli a to muze bejt zdroj veskerejch problemu.

takze Venco, az prijdou karbce, hod je tam a jezdi. myslim, ze budes spokojenej jak vykonem, tak spotrebou :yes a zadny vyhrozovani, ze pujde z domu :muscle :D
a ty Shantis už si ty své původní karbece rozhodil?u toho jednoho si psal že je v komínku drážka.a u toho druhého asi taky viď?.a šahal si schválně jaká je vůle na šoupátkách u těch nových karbců?jestli je tam něakej obrovskej rozdíl?já osobně si myslím že tam něaké takové vůle být musí,aby to tam mohlo lehce chodit.tak jakej to bude asi rozdíl.páč si i pamatuji že když jsem tam ty komínky na začátku roku dával tak vůle v šoupátkách jsem měl stejný jak teď.
Venco, komin je vydrenej do ovalu, zadny vrypy nebo drazky v nem nejsou. jehla ma vybrousenou drazku od soupatka. zatim jsem rozhodil jenom jeden karbec, ale predpokladam, ze u druhyho to bude stejne v <|>. vule soupatka je vetsi nez u novejch. vule tam samozrejme musi bejt, ale u novejch je minimalni. u tech starejch je to vykloktany, maji vyraznou vuli.

uz jsem mluvil s Ladou, davame dohromady nejakej dopis pro pana Keda, Ladovi poslu cisla objednavek, faktury, stary jehly a kominy + nejakej pruvodni dopis, jak to vidim ja.

nejde mi tolik o vraceni penez, ale spis o to, aby neprodavali ksunt a davali tam poradny vyrobky (lesteni jehel, aby nefungovaly jako pilnik - viz Madylkovo testy)

ke kvalite KEDO: asi jsme fakt meli patecni serii, pac Fox si taky kupoval jehly a kominy, ale ten problemy nema. a ted koukam na objednavky a asi nezalezi, jestli to bylo objednany jako soucast repas sady nebo zvlast, kominy se serou v obou pripadech - ja a Bonnyes - sada, Madylko - jehly a kominy separatne.

Odpovědět