Svíčka

Když nevím jak se s něčím poprat nebo něco scháním
Odpovědět
kox
Začínám
Kontaktovat uživatele:

Svíčka

Příspěvek od kox » ned pro 28, 2008 1:57 pm

Kurnik nefim se teď naprosto přesně hodí!! Za boha nemůžu vyndat svíčku, už se docela bavím :lol: Mám dva klíče, jenže jeden je moc dlouhej a díky rámu na svíčkou se nevejde, no a druhej s kloubkem zas nedosáhne tak hluboko. Jakej klíč nejlíp pořídit, poradíte?? :oops:
tnx

mira008
Už něco vím

Re: Svíčka

Příspěvek od mira008 » ned pro 28, 2008 2:04 pm

Já to dělám tak, že vezmu klasickej 18 trubkovej klíč, nasadím na svíčku, do něj strčím tuším 13 trubkovej klíč a povoluju. Délku si můžeš nastavit jak dlouhou chceš.

supertenere
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od supertenere » ned pro 28, 2008 5:08 pm

kox píše:Kurnik nefim se teď naprosto přesně hodí!! Za boha nemůžu vyndat svíčku, už se docela bavím :lol: Mám dva klíče, jenže jeden je moc dlouhej a díky rámu na svíčkou se nevejde, no a druhej s kloubkem zas nedosáhne tak hluboko. Jakej klíč nejlíp pořídit, poradíte?? :oops:
tnx
... mozno by pomohlo ten dlhy kluc urezat ! :lol: :wink:
admin. , http://www.supertenere.sk , COBRA TEAM SuperTénéré , Myjava , Slovensko , mail@supertenere.sk

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik » ned pro 28, 2008 5:28 pm

Mam doma stary trubkovy klic na ktery pak zezhora nasadim orisek goly a v pohode to jde :)

kox
Začínám
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kox » čtv úno 19, 2009 1:55 pm

Uříznul jsem ten dlouhej, navařil matku a v pohodě už vyndal :) Ale stejně ji nemůžu natočit :( Baterku mám nabitou, startér ale jenom cváka, občas trošku blafne, zabzučí si...něco je špatně, jen nevim kde začít :(

Malý Venoušek
Vím čím dál tím víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Malý Venoušek » pát úno 20, 2009 10:02 am

kox píše:Uříznul jsem ten dlouhej, navařil matku a v pohodě už vyndal :) Ale stejně ji nemůžu natočit :( Baterku mám nabitou, startér ale jenom cváka, občas trošku blafne, zabzučí si...něco je špatně, jen nevim kde začít :(
Tak trochu nerozumím. Máš vyndanou svíčku a starter motor neotočí? Jestli točí hází svíčka jiskru? S namontovanou svíčkou starter motorem točí? Jestli točí a pak vyndáš svíčku je suchá a nebo mokra? Hází jiskru?

Muže to byt,
Vadná baterka : nestačí jen nabít, chce ji proměřit na zátěži a nebo si pujčit třeba i s auta...12V...startovací kabely...
Vadný starter: točí je dobrý, netočí...
Vadná rohatka: Starter nemá cívku a je spojený s motorem přes ozubené kolo a jakousi rohatku. Prostě když motor běží, starter stojí... Kdyby byla vadná rohatka tak by bzučel starter a možná by občas chyt zoubek rahatky....
Vadná svíčka: nehází jiskru je vadná, hází nemusí být dobrá, někdy se stává že venku hází a pod tlakem ne, je dobré svíčku vyměnit za 100%
Vadné zapalování: pokud jiskru nehází ani ta 100% svíčka tak to chce měřák a jít po kabelech... někdy může být vada jen v kontaktech, prověř neutrál a stojánek...
Další vada může být i dekomprese, ted nevím jestli ji tahle motorka má. Většinou to u jednobuchu je. Je to zařízení v hlavě motou které pomáhá odlechčit kompresi při startu. Je to dost složité na popsání a i opravu by si nejspíš nezvládnul sám, stejně jako tu rohatku...
No a nejveseljší a nejjednoduší závada je špatný benzín. Tím bych možná i začal, pokud motor točí, jiskru hází a svíčka je pokaždé mokrá. Chce to ale vypustit karbec dát 100% benzín a novou svíčku. Ono že si normálně dojel a za týden motorka nešla natočit neznamená že benzín je OK. Zahřátý motor zbaští skoro všechno, ale studený je hrozně mlsný. Mám to z vlastní zkušenosti.
Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat ...

Fill
Zlepšuju se
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fill » sob úno 21, 2009 12:09 pm

Svicky vyndavam original trubkovym klicem co byl v balicku naradi k motorce :-)

Fill

Odpovědět