závady

Závady, rady, porady se S12

Moderátor: Malý Venoušek

rafanvm
Začínám

Re: závady

Příspěvek od rafanvm » ned lis 22, 2015 7:45 pm

zdarec Rosťo, tak rachtat to má, ale tak rozumně. Taky jsem si trochu musel zvykat ze čtyřválce na ten zvuk, je to jak sekačka. Jinak ty vidle budou asi dobrý dělat jak psal Flash. Ten napínák mě zajímá, neboť mám 2010, ale je to dotažený z Německa, tak třeba byl měněný. Měl jsem to rozdělaný a je docela prdel ho tam namontovat zpět. Ale nic špatného jsem na něm nepozoroval, pokud bude vadný, tak to poznáš hned, po startu se ten zvuk nezklidní a to je známka, že je kaput. Znám týpka co na tom má namotaných už kolem 70tkm a zatím rozvoďák neřešil. Těď to poveze na servis k Dokonalovi do Štěpánova u Přelouče, tak se ho poptám, co na tom všechno dělal.

Mati
Zlepšuju se

Příspěvek od Mati » ned lis 22, 2015 9:17 pm

...mě něco strašně rachtalo v Rumunsku.......

..pak to rachtat přestalo, tak se to asi samo opravilo auž to nerachtá...

Maty

asumi
Už něco vím

Příspěvek od asumi » pon lis 23, 2015 7:44 am

Zdravím pane,

určitě se toho Maníka zeptej a napiš informace.

asumi
Už něco vím

Příspěvek od asumi » čtv led 21, 2016 12:07 pm

Zdravím pánové,

po přeměření rozvodového řetěz jsem výměnu řetězu neprovedl a vyměnil jsem pouze napínák ( ze Států za 130 dolarů ). Motor při startu nerachotí. Vyměnil jsem chl. kapalinu a nechal jsem preventivně repasovat zadní tlumič. ST mám připravené na sezonu. Takže pouze spotřební věci. Doufám, že bude sloužit bez vážnějších závad dalších 55 tis. km.

eda1
Začínám

Příspěvek od eda1 » pon led 25, 2016 6:29 pm

Ahoj asumi, hoď prosím odkaz na ten napínák.
Díky

asumi
Už něco vím

Příspěvek od asumi » pon led 25, 2016 8:06 pm

Zdravím pane,
tady je ten odkaz. Ale nevím jestli se to vyplatí, protože doprava je asi 50 dolarů. Mně to přivezl zdarma známý. Jinak, ten napínák je stejný až na tužší vnitřní pružiny. Rozdíl při studeném startu je znatelný a tichý.Ten rachot ( 3 až 5 sek.) než se natlakuje napínák olejem tam není !

http://www.partzilla.com/parts/detail/y ... 00-00.html

Petrr1
Začínám

Příspěvek od Petrr1 » úte led 26, 2016 1:39 pm

Help- dnes jsem nastartoval motorku a nechal ji prohřát. Po zahřátí na provozní teplotu jsem na hlavním stojanu zařadil jedničku a postupně vyšší rychlostní stupně až do rychlosti cca 100km. Kromě blikání kontrola trakce a ABS se rozsvítila oranžová kontrolka motoru. Kde mám hledat problém? Co je to za závadu?
Najdu někde výpis chyb?

Petrr1
Začínám

Příspěvek od Petrr1 » úte úno 09, 2016 9:01 pm

Petrr1 píše:Help- dnes jsem nastartoval motorku a nechal ji prohřát. Po zahřátí na provozní teplotu jsem na hlavním stojanu zařadil jedničku a postupně vyšší rychlostní stupně až do rychlosti cca 100km. Kromě blikání kontrola trakce a ABS se rozsvítila oranžová kontrolka motoru. Kde mám hledat problém? Co je to za závadu?
Najdu někde výpis chyb?
Zdar, tak koukám, že tady to moc nefrčí :( žádná odpověď, prostě nic. Je tu vůbec někdo???

asumi
Už něco vím

Příspěvek od asumi » úte úno 09, 2016 9:35 pm

Zdravím pane, na své moto jsem se s tím nesetkal. Odpoj baterku, znova zapoj a zkus se projet. Pokud bude kontrolka svitit, tak je někde problém. Někde jsem měl seznam závad. Zítra se po něm podívám a dám ho sem.

Flash
Všeználek

Příspěvek od Flash » stř úno 10, 2016 11:28 am

já se setkal s tou kontrolkou po tom co jsem lehnul a celou motorku jsem dobil.. asi zřejmě náklonové čidlo zhaslo motor a pak to svítilo (může to značit opravdu hodně věcí).. motorku jsem postavil, nechal stéct olej a pak po delší době nastartoval, nechtěla chytnout. shruba po ujetí cca 5 km zhasla a pak na servise v diagnostice nenašli žádný problém.. nebude to nic dramatického, projeď motorku a když to bude stále svítit, tak pak na diagnostiku
If you see the flash, it's already too late ! :-D

stráša
Začínám

Příspěvek od stráša » stř úno 10, 2016 3:04 pm

Já myslím že jsi jenom oblbl řídící jednotku ta si myslí že je něco v nepořádku když se netočí obě kola určitě to je přes abs. Mě to dělá taky a potom při běžné jizdě to už nesvítí. Jinak mě zrovna klekla 5 letá baterie :angry

Petrr1
Začínám

Příspěvek od Petrr1 » stř úno 10, 2016 7:11 pm

asumi píše:Zdravím pane, na své moto jsem se s tím nesetkal. Odpoj baterku, znova zapoj a zkus se projet. Pokud bude kontrolka svitit, tak je někde problém. Někde jsem měl seznam závad. Zítra se po něm podívám a dám ho sem.
Ahoj, našel jsi ten výpis závad. Docela by mě to zajímalo.

Petrr1
Začínám

Příspěvek od Petrr1 » stř úno 10, 2016 7:23 pm

stráša píše:Já myslím že jsi jenom oblbl řídící jednotku ta si myslí že je něco v nepořádku když se netočí obě kola určitě to je přes abs. Mě to dělá taky a potom při běžné jizdě to už nesvítí. Jinak mě zrovna klekla 5 letá baterie :angry
Ahoj, zítra to zkusím projet a uvidím.

asumi
Už něco vím

Příspěvek od asumi » stř úno 10, 2016 7:47 pm

Zdravím pane, seznam mně nejde uložit do fóra. Pošli mně email a pošlu Ti ho.

mi5
Dobrovolný přispěvatel 2017
Dobrovolný přispěvatel 2017

Příspěvek od mi5 » stř úno 10, 2016 10:06 pm

Seznam pošli na ulozto a hoď sem odkaz.

Odpovědět