závady

Závady, rady, porady se S12

Moderátor: Malý Venoušek

Flash
Všeználek

závady

Příspěvek od Flash » úte črc 16, 2013 9:04 am

Ahoj.
Tak se mi objevila první závada. po ujetí 2500 km na novém motocyklu (stav tacho tedy cca 2500 km) jsem si všiml křivého drátu zadního kola. samozřejmě na slovensku 500km od baráku
po bližším prozkoumání jsem si všimnul, že jak mají udělán výplet, tak je zakončen u středu kola hlavičkou se závitem. u dvou drátů hlavička uletěla a tím pádem se ty 2 dráty staly volné v kole-nefunkční. ostatní dráty byly VŠECHNY povolené !
utáhnul jsem to v kempu normálně rukou imbusem a jel do prvního servisu, kde mi je pomocí goly dotáhnul. po volání do yamahy že je nejbližší autorizovaný servis 100km, jsem se zeptal na kolik mají být dotaženy tyto dráty - mají být utaženy na 6 NM. tak jsem jel do toho prvního servisu který jsem potkal, jenže v servise měl momenťák až od 10 NM a tak mi to utáhnul aspoň rukou pomocí větší páky než je obyč imbus klíč.

pak jsem ještě najel 1000 km bez těch dvou drátů - bude to řešeno jako reklamace

můj postřeh - zřejmě ve fabrice v japonsku nebo kde dělali výplět kola měli asi konec směny a nedotáhnuly šrouby

pošlu sem potom foto závady
If you see the flash, it's already too late ! :-D

helmutko
Začínám

Re: závady

Příspěvek od helmutko » úte lis 05, 2013 9:53 pm

mne sa objavila zavada , ze sa mi posuva zadne sedadlo, ked priatelka na nom sedi a prutsie zabrzdim normalne sa pousnie jej sedadlo.. dokonca sa aj ten jazycek vytiahne a sedadlo planta

asumi
Už něco vím

Příspěvek od asumi » pon pro 16, 2013 12:25 pm

Pánové,

mám natočené na S12 cca 30.000km a celkem bez závad. Dráty jsem dotahoval pouze dva ks na zadním kole. Měl jsem trochu problém s plast. kolečkem na seřízení tuhosti pružiny. Myslel jsem si, že odešel tlumič, ale je trochu vymačkané uložení plast. kolečka. Zatím to funguje, ale budu muset objednat nové hliníkové kolečko. Nechce se někdo přidat, aby se snížily dopravní náklady ? Mrkněte na http://www.eaglemike.com/Super-Tenere_c6.htm
Jezdí skvěle.
Asumi

otik3ld
Už něco vím

Příspěvek od otik3ld » ned srp 24, 2014 7:53 pm

Potrebujem poradiť ako sa nastavujú predné svetlomety je mi to jasne, že nejakou skrutkou ale neviem ju nájsť. Vďaka za radu.

asumi
Už něco vím

Příspěvek od asumi » úte srp 26, 2014 6:33 pm

Dělá se to takovým plast. šroubem pod lampou.
http://xt1200z-forum.de/viewtopic.php?f=9&t=1322.
Šel jsem se podívat na ten šroub, ale nemůžu ho najít. Holt Helmuti mají asi něco extra !

asumi
Už něco vím

Příspěvek od asumi » pon črc 13, 2015 6:15 am

Zdravím pánové,
po 51 tis. km vytekly přední tlumiče. je pravda, že gufera dostávají zabrat. Ale i tak je to docela slušný nájezd.

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik » pon črc 13, 2015 6:27 am

asumi píše:Zdravím pánové,
po 51 tis. km vytekly přední tlumiče. je pravda, že gufera dostávají zabrat. Ale i tak je to docela slušný nájezd.
To uz mas dobry najezd :yes
Jeník
admin http://www.supertenere.cz :-)
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.

Flash
Všeználek

Příspěvek od Flash » pon črc 13, 2015 11:26 am

viktoroj na dvanactce jsem dělal vidlice u nás ve 26.000 km, komplet vychcaný.. jezdí ale hlavně terén

já letos udělal vidlice preventivně, když jsem viděl rozdělané viktorovy (vzušná vlhkost, vyrezlej tlumič zevnitř)

budu to dělat preventivně co 2 roky, nemá ti co vychcat na cestě (hlavně někde na dovče se ti to stane¨) a bude to pořád dobře fungovat (kroužky + olej není taková rána)
Víme jak ten olej vypadá i po roce ježdění.
najeto mám 24000

asumi
Už něco vím

Příspěvek od asumi » čtv lis 12, 2015 12:06 pm

Zdravím pánové,

neměnili jste někdo napínák rozvodového řetězu ?

supertenere
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od supertenere » čtv lis 12, 2015 12:15 pm

a co s nim mas ?
admin. , http://www.supertenere.sk , COBRA TEAM SuperTénéré , Myjava , Slovensko , mail@supertenere.sk

asumi
Už něco vím

Příspěvek od asumi » čtv lis 12, 2015 12:33 pm

Zdravím,
myslím si, že je zralý na výměnu. První S12 měly problém rachotícím řetězem a měnily v rámci záruky napínák. Já jsem nic takového nepozoroval a při nastartování po týdnu cca 2 sek trochu zarachotí řetěz. Když se natlakuje do napínáku olej je hluk pryč. Ale po seřízení ventilů mám pocit, že když se motor zahřeje, tak asi při 2500 ot. motor rachotí víc než jsem byl zvyklí. Proto sosám informace jestli ho někdo měnil.

Flash
Všeználek

Příspěvek od Flash » stř lis 18, 2015 3:02 pm

zatím nevím o nikom kdo by ho měnil a pár lidí znám co ten stroj maj a maj najeto víc jak ty. Tento problém co popisuješ byl tuším vyřešen od modelů 2011. Těžko říct, mi taky rachtá když to za studena nastartuješ a po pár sekundách cca 1-2 jak píšeš to ztichne. To bych řekl že je normální jev.
Pro info, u auta mi to rachtá cca sekund 4, je to zvuk jak když se ta nafta má rozpadnout a to má 100.000 km (3.0TDI, V6 od němců) - nevím jestli to jsou hydroštely či řetěz.. no to je od věci

řekl bych že to je normální jev, budeš dělat nějakou preventivní rozoborku v zimě ? něčeho, nebo to prdíš. Ona i spojka chvilku rachtá po nastartování, zkus jestli to není spíš od toho. Viktor na dvanátce už měnil, ale to díky tomu že měl předváděčku.. asi

asumi
Už něco vím

Příspěvek od asumi » stř lis 18, 2015 3:39 pm

Zdravím,
myslím si, že Yamaha ví o tom problému s vadným napínákem u modelů S12 až do roku 2014 a pak jsou prý OK .
Dokonce se napínáky měnily v rámci záruky ( v Německu ) ,ale ne v ČR ! V zimě se chystám na preventivní výměnu řetězu a napínáku. Spojka je zatím ok a to dostává zabrat. Další závady zatím nejsou a vše funguje jak má.

Flash
Všeználek

Příspěvek od Flash » stř lis 18, 2015 3:48 pm

aha, dík za info. dej pak vědět jestli bylo něco viditelného po tom co rozdělaj hlavu, docela mě to zajímá
S tím napínákem, vidíš jak jsou t forka dezinformační ? já to někde četl s tím do roku 2011... no asi tak....

Kámoš měl motor rozdělanej už asi 3x, protože koupil dvě bouračky a jedna měla díru v bloku - na tacho najeto okolo 20.000 jedna, ta druhá míň a říkal že motor je novej, nenašel jedinou věc která by značila opotřebení

reklamaci jsem měl akorát na ty dráty, pak mi měnili kabeláž u světel na svolávačce, upadla skoro všem zo znám gumová záslepka co je v kyvce z vnitřní strany (bláto a klacky v terénu, teď jsem ji zalepil na silikon a vypadá že drží) a zbytek moje zacházení v terénu (odřené věci, prasklé šrouby na plotně která není originál atd.). jinak nic
uvidíme jak budou roky přibývat co s tím bude.. ale jelikož vím jak se k tomu chová asumi, já a viktor a zatím to drží, tak to vypadá zatím dobře

Rosta
Začínám

Příspěvek od Rosta » pát lis 20, 2015 11:08 am

čus borci, měnil jsem olej a gufera ve vidlích po nějakých 18tis., protože tekly. V mlhovce se mi uklepalo to plechové stínítko, jinak zatím nic, to že to rachtá moc neřeším... je to stroj a ten rachtat má? nebo né? Nájezd mám teď něco okolo 22tis.

Odpovědět