ÚPRAVA ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY

Základní informace k S12 - SuperTenere XT1200Z
Odpovědět
vrstvic
Začínám
Příspěvky: 16
Registrován: čtv dub 18, 2013 10:54 pm
Bydliště: FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

ÚPRAVA ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY

Příspěvek od vrstvic »

Zdar chlapy, nemáte někdo zkušenosti nebo kontakt na někoho kdo je schopen "optimalizovat - otevřít" řídí jednotku motoru XTZ 1200?
Protože i na srazu v Churu se nám potvrdilo u jednoho italského dealera YAMAHY, že v továrním nastavení jsou kvalty 1-4 silně přiškrcený / -25%/ a po "otevření"
řídící jednotky je to fakt úplně něco jiného, nejenom průběh výkonu ale i kroutáku je jinej a motorka jde i při nízkej kvaltech za plynem jako raketa, což se hodí hlavně v kopcích a ve výjezdu ze zátáček. Údajně to YAMAHA přiškrtila k vůli plnění emisních a hlukových norem EU. Na zahraničních forech je to docela živý téma ale u nás zatím klídek. Nechceme se mi posílat ECU někam do ciziny a platit dost Eu, proto se ptám zda to už nedělá někdo u nás. :hmm
jenik
Site Admin
Příspěvky: 7488
Registrován: stř led 31, 2007 8:19 am
Bydliště: Praha humna

Re: ÚPRAVA ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY

Příspěvek od jenik »

vrstvic píše:Zdar chlapy, nemáte někdo zkušenosti nebo kontakt na někoho kdo je schopen "optimalizovat - otevřít" řídí jednotku motoru XTZ 1200?
Protože i na srazu v Churu se nám potvrdilo u jednoho italského dealera YAMAHY, že v továrním nastavení jsou kvalty 1-4 silně přiškrcený / -25%/ a po "otevření"
řídící jednotky je to fakt úplně něco jiného, nejenom průběh výkonu ale i kroutáku je jinej a motorka jde i při nízkej kvaltech za plynem jako raketa, což se hodí hlavně v kopcích a ve výjezdu ze zátáček. Údajně to YAMAHA přiškrtila k vůli plnění emisních a hlukových norem EU. Na zahraničních forech je to docela živý téma ale u nás zatím klídek. Nechceme se mi posílat ECU někam do ciziny a platit dost Eu, proto se ptám zda to už nedělá někdo u nás. :hmm
Taky jsem o tom nekde cetl, mas ji jeste v zaruce?
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
Uživatelský avatar
Flash
Všeználek
Příspěvky: 1162
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:50 am
Bydliště: Žamberk

Re: ÚPRAVA ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY

Příspěvek od Flash »

taky už jsem o tom slyšel. začnu se o to zajímat o svém volném čase.

ale jelikož ji mám ještě v záruce, do takových zásahů bych se osobně asi raději nepouštěl. když vidím co se mi teď stalo jak se na co všechno kouká aby se nemuselo hradit, tak lepší radši až po záruce cokoliv dělat
If you see the flash, it's already too late ! :-D
vrstvic
Začínám
Příspěvky: 16
Registrován: čtv dub 18, 2013 10:54 pm
Bydliště: FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

Re: ÚPRAVA ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY

Příspěvek od vrstvic »

Ne v záruce jí už nemám, ale jsem fakt dost nahlodanej protože když jsem viděl v Churu u těch makaronů jak ta motorka reaguje po úpravě řídící jednotky ta je fakt pecka. Tak to chceme tady u nás s kamošem co jí taky má nějak pořešit ale zatím jsme na nic cenově přijatelného nepřišli.
Když se něco objeví na obzoru tak dám vědět. Němci to řeší třeba taky tak, že se jich domluví víc a pak zkouší vyjednat slevy .... :wait
jenik
Site Admin
Příspěvky: 7488
Registrován: stř led 31, 2007 8:19 am
Bydliště: Praha humna

Re: ÚPRAVA ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY

Příspěvek od jenik »

vrstvic píše:Ne v záruce jí už nemám, ale jsem fakt dost nahlodanej protože když jsem viděl v Churu u těch makaronů jak ta motorka reaguje po úpravě řídící jednotky ta je fakt pecka. Tak to chceme tady u nás s kamošem co jí taky má nějak pořešit ale zatím jsme na nic cenově přijatelného nepřišli.
Když se něco objeví na obzoru tak dám vědět. Němci to řeší třeba taky tak, že se jich domluví víc a pak zkouší vyjednat slevy .... :wait
urcite tu informuj, at je to i pro ostatni
Pokud neco uvidim, taky to sem hodim :mrk
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
Uživatelský avatar
Vikec
Už něco vím
Příspěvky: 71
Registrován: stř led 18, 2012 3:15 pm
Bydliště: Prágl/Brno

Re: ÚPRAVA ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY

Příspěvek od Vikec »

Vikec
XT 1200Z
jenik
Site Admin
Příspěvky: 7488
Registrován: stř led 31, 2007 8:19 am
Bydliště: Praha humna

Re: ÚPRAVA ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY

Příspěvek od jenik »

Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
vrstvic
Začínám
Příspěvky: 16
Registrován: čtv dub 18, 2013 10:54 pm
Bydliště: FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

Re: ÚPRAVA ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY

Příspěvek od vrstvic »

Jo Jo je fakt, že za humny už to pár tuningovejch firem dělá, ale kterou vybrat a pak ty ceny !!!

http://www.yamaha-voiges.de/index.php?o ... Itemid=195

http://www.motoshopyamaha.com/

http://www.yamaha-motec.de/


U nás jsem psal maila do Ignitechu v Přelouči a dostal jsem tuto odpoved:Zatím jsme tento motocykl neřešili, ale snad by to nebyl problém udělat naši jednotku na tento motocykl. Trochu problém vidím v trakční kontrole.

Možná by šlo i nějak obelhat originální jednotku, ale to nemohu dopředu slíbit.

Také by mnohé osvětlilo kdybychom mohli nahlédnout do el. schematu.



Jiri Krejzl

IGNITECH

Proto by stálo kdo to má do Přelouče blízko za osobní návštěvu v Ignitechu, protože se mi nechce věřit že by se u nás u nás nenašel nějaký schopný "ladič", který by přečůral to origo nastavení řídící jednotky .....

Jdu dál pátrat ........... :cool
Uživatelský avatar
Flash
Všeználek
Příspěvky: 1162
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:50 am
Bydliště: Žamberk

Re: ÚPRAVA ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY

Příspěvek od Flash »

ptal jsem se předevčírem v Yamaze v Hradci Králové a ten mi řekl, že originál jednotka obelhat nejde, že jedině vyměnit za jinou...

ale to může bejt kec, nestavěl bych na tom
If you see the flash, it's already too late ! :-D
asumi
Už něco vím
Příspěvky: 131
Registrován: stř úno 29, 2012 2:15 pm
Bydliště: Mělník

Re: ÚPRAVA ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY

Příspěvek od asumi »

Zdravím VRSTVICE,
nepodařilo se Ti dohnat tu úpravu řídící jednotky ? Nechce se mně dávat tak nekřesťanské peníze Helmutovi.
Díky Asumi
S12 - 2011, 30.000 KM- Bez závad.
jenik
Site Admin
Příspěvky: 7488
Registrován: stř led 31, 2007 8:19 am
Bydliště: Praha humna

Re: ÚPRAVA ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY

Příspěvek od jenik »

asumi píše:Zdravím VRSTVICE,
nepodařilo se Ti dohnat tu úpravu řídící jednotky ? Nechce se mně dávat tak nekřesťanské peníze Helmutovi.
Díky Asumi
S12 - 2011, 30.000 KM- Bez závad.
O Dynojetu jsi neuvazoval?
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
asumi
Už něco vím
Příspěvky: 131
Registrován: stř úno 29, 2012 2:15 pm
Bydliště: Mělník

Re: ÚPRAVA ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY

Příspěvek od asumi »

Bohužel nemám dostatek informací , abych o něm uvažoval.
asumi
Už něco vím
Příspěvky: 131
Registrován: stř úno 29, 2012 2:15 pm
Bydliště: Mělník

Re: ÚPRAVA ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY

Příspěvek od asumi »

Pánové,
zde jsou informace k jednoduché( levné) úpravě-otevření řídící jednotky.
http://www.xt1200z-forum.de/wiki/index. ... drosselung
jenik
Site Admin
Příspěvky: 7488
Registrován: stř led 31, 2007 8:19 am
Bydliště: Praha humna

Re: ÚPRAVA ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY

Příspěvek od jenik »

asumi píše:Pánové,
zde jsou informace k jednoduché( levné) úpravě-otevření řídící jednotky.
http://www.xt1200z-forum.de/wiki/index. ... drosselung
Cool, zkoušel jsi to uz?

Obrázek
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
asumi
Už něco vím
Příspěvky: 131
Registrován: stř úno 29, 2012 2:15 pm
Bydliště: Mělník

Re: ÚPRAVA ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY

Příspěvek od asumi »

Zdravím,
ještě jsem to nezkoušel a ještě nejsem rozhodnutý jestli vůbec .Ne, že by instalace byla složitá ba právě naopak, ale myslím si, že ST má dostatek výkonu i bez této úpravy. Vzhledem k tomu, že s ní jezdím občas OFF v režimu T, tak to pro mně nemá moc smysl. Nehledě na to, že bych měl řidítka samé vypínače (vypnutí ABS a přídavných světel) . Jezdí skvěle.
Odpovědět